İDAMA NE OLDU?

İDAMA NE OLDU?

15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan “İdam yasası önüme gelirse, onaylarım” demişti…

Türkiye’nin son aylarda vatan haini ve tecavüzcüler için gündeme gelen idam cezası olayı dilden dile dolaşıyor ancak mecliste hala bir hareketlilik yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “önüme gelirse, imzalarım” demesinden sonra ilk defa o kadar çok yaklaşmıştık idamın geri gelmesine. Ama yine olmadı, yine gelmedi…

              Neden gelmiyor idam?

İster Avrupa Birliği standartları diyelim, ister uyum paketleri diyelim ne dersek diyelim hepsi bu milletin gözünde yok hükmündedir. Gencecik evlatlarını, bu devletin silah ve tankıyla öldüren vatan hainleri için, 3,5 yaşındaki küçücük, günahsız bir yavruya tecavüz ederek boğduktan sonra öldüren o şerefsiz mahluk için idam cezası gelmeli.

Eğer bizim meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi ise milletin bu haklı çığlığına kulak vermeli ve emirlerini doğrudan milletten almalı.

Bir de şöyle bir sorun var, “hiç bir yasa geriye dönük işlemez” İdam gelse bile 15 Temmuz hainlerine ve hükmü kesinleşmiş tecavüzcülere gelmeyeceği söyleniyor. Bu düşünce ne kadar gerçek olsa da mevzu idam olunca bu suçlara karışmış kim olursa olsun cezası verilmeli.

Aksi takdirde toplumsal kamu düzeni ve toplumsal ahlakı tesis etmemiz mümkün olmayacaktır. Sağlıklı ve huzurlu bir toplum için bu konunun önemini artık gazi meclisimizin bir an önce hatırlaması, idrak etmesi gerekiyor.

Hiçbir siyasi  parti ayrımı gözetmeksizin mecliste grubu olan (HDPKK’lı teröristler hariç) siyasi partilere sesleniyorum! Bu millete karşı biraz vefa duygunuz varsa bu konuyu mecliste gündeme getirin. Vatan haini ve tecavüzcünün partisi, ırkı, şerefi, onuru, haysiyeti olmaz!

Bu onursuzlara, onurlu meclisimizin artık bir cevap vermesi gerekiyor. Veremiyorsanız eğer gönderin halka %90’la EVET diyelim gönderelim.

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?