İMANLI ÇILGIN TÜRKLER

İMANLI ÇILGIN TÜRKLER

Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir kaç gün önce umuma yaptığı canlı basın toplantılarının birinde 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından organize edilen silahlı darbeye karşı sokağa dökülen,tank ve silahlara direnen,uçaklara açık hedef olan,bu uğurda şehit veya gazi olmayı göze alan vatandaşlarımız için ;”Ortada çılgın Türkler diye bir söylenti var.Bunlar imanlı çılgın Türklerdir”diyor.

Yani 15 Temmuz gecesi uçak,tank ,top,tüfek ve tabancaya karşı sokaktan çekilmeyen,bu silahların üzerine giden,tankların paletlerinin altına yatan,uçak roketlerine ve bombalarına karşı sarayı,TBMM,Başbakanlık,Emniyet Müdürlüğü,TRT,köprüler ve sokakları koruyanları “İmanlı Çılgın Türkler”olarak ödüllendiriyor.

Buna karşın evinde oturan.TV başında yapılan darbe haberlerini izleyen,AKP li olmadığı için sokağa çıkmayan,veya ölümü göze alamayanları ise “İmansız” olarak kabul etmiş oluyor.

Eğer tarihe dönebilirsek; Çin sarayındaki kadınlarının cariye,erkeklerinin de köle olarak kullanıldığı esir Türkleri kurtarmak için, 40 kişilik arkadaşı ile Çin sarayını basan Kürşat ve yiğit alperenleri de “imanlı Çılgın Türklerden” saymak lazım olmaz mı?

1071 yılında Malazgirt ovasında Bizans İmparatorunun 250 bin kişilik ordusuna karşı, 50 bin kişilik askeri ile savaşmayı göze alan.Cuma günü beyaz kefenini giyip,beyaz bir ata binen Selçuklu hakanı Alpaslan ve askerleri de “İmanlı Çılgın Türklerden” sayılmazlar mı?

İstanbul’u Bizans’ın elinden alan,Orta Çağı kapatan,yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet’in çerilerine de bu gün “imanlı çılgın Türkler” diyemeyecek miyiz?

İstanbul’dan kalkıp, ta Macaristan’ın Mohaç ovasında tüm Avrupa haçlılarını bir saat gibi kısa bir zaman içinde yok eden,Kanuni Sultan Süleyman’ın muzaffer ordusunda çarpışan askerleri için” imanlı çılgın Türkler” demek yakışmaz mı?

Çanakkale Savaşlarında bir avuç askerini İngiliz,Avustralya,Fransa,Hindu kökenli ve modern donanımlı işgalci düşman askerlerinin üzerine sürüp;” ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyen Atatürk ile,bu emrine harfiyen uyan şehit ve gazilerimizin her biri “imanlı çılgın Türkler “olarak tarihin altın sahifelerine geçmediler mi?

Kurtuluş Savaşı başlarken Başkomutan Atatürk ‘ün emri ile Afyon Koçatepe’de sabahın ilk ışıkları ile düşmanın etrafı dikenli telleri ile kaplı siperlerine yalın ayak; veya tabansız çarıklarına bakmaksızın aslanlar gibi saldıran, ayakları parçalasa bile aldırmayan,şehit düşen,gazi olan dedelerimizin hiç biri mi”imanlı çılgın Türklere “benzemiyorlardı.

Şu Çılgın Türkler;Merhum Sayın Turgut Özakmanın yazdığı,ülkemizde 311 baskı yapmış,baskı nüshası 622 bine ulaşmış anı ve hatıralarının bir kısmını anlatan romansı bir yapıtının adıdır.Sayın Özakman’ın derleyemediği,ulaşamadığı,nice Çılgın Türklerimiz vardır.Ve bu Çılgın Türklerin şehidi ve gazisi ile hepsi de imanlıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?