Işık’tan, “Dostluk ve Dayanışma” yemeği

Işık’tan, “Dostluk ve Dayanışma” yemeği

6. Tuz Ekim Festivali’ ne destek ve katılım sağlayarak takdir toplayan başarılı iş adamı hemşehrimiz Ali Naci Işık, “Dostluk ve Dayanışma” yemeği düzenledi.
Çaldağ Dağ Evi’ndeki yemeğe Batlama Platformu Başkanı İbrahim İlyasoğlu, Giresun Kültür & Sanat ve Turizm Derneği (GİKÜSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Murat Bayrak, Ayşe Karaçam, Sadık Murat Teker, Aysel Uslu, Merve Yıldırım, Mustafa Küçükaydın ve üyeler, Çaldağ Muhtarı Abdullah Aşık, Melikli Muhtarı Sabri Çelebi, Sultaniye Muhtarı Muhammet Çakır, Gedikli Muhtarı Eşref Turan, Okçu Köyü Muhtarı Şendoğan Öksüz, İnişdibi Muhtarı Mehmet Demirci, Çimşir Köyü Muhtarı Nuri Şimşir, Giresun Seldeğirmeni Mahallesi Muhtarı Yavuz Genç ve davetliler katıldı.
Çok samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte bir konuşma yaparak kendini tanıtan İşadamı Işık, Giresun’dan 1965 yılında İstanbul’a giderek 21 yaşında iş hayatına başladığını söyledi. Uzun soluklu süreçte Tofaş Bayiliği yaptığını, İstanbul Toptancılar Çarşısı’nın (İSTOÇ) kurucu başkanı olduğunu ve Işık İnşaat Firması’nı kurmanın da mutluluğunu yaşadığını belirtti. Karadeniz Makina A.Ş ve Kuzey Makina A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan İşadamı Ali Naci Işık, çok sayıda meslek kuruluşun da başkanlık görevinde de bulundu.
Konuşması sırasında Batlama Platformu Başkanı İbrahim İlyasoğlu’ndan, Kültür & Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Murat Akyol’dan ve yönetim kurulu üyelerinden övgü ile söz eden Işık, “Çok güzel bir atmosferde geçen ve katılma mutluluğunu yaşadığım Çaldağ Tuz Ekim Festivali’ni düzenleyerek ilimizin ve yöremizin tanıtımına büyük katkı sağlayan her iki sivil toplum kuruluşumuzu tebrik ediyorum” dedi.
Batlama Platformu Başkanı İlyasoğlu da yaptığı konuşmada kendilerine her türlü desteği vererek festivalin daha renkli geçmesine katkı sağlayan İşadamı Ali Naci Işık’ a teşekkür ederek, ” Etkinliğimizi şereflendirmeniz bizi mutlu etti. GİKÜSAD ve Batlama Platformu olarak sizi bundan sonraki festivallerimizde de aramızda görmek istiyoruz. Ayrıca bugüne kadar bölgemizde ve çeşitli yerlerde 45- 50 dolayında cami minaresi yaptırarak hayır işlemiş olmanız memnuniyet vericidir” diye konuştu.
İlyasoğlu, konuşmaların ardından İşadamı Işık’ a teşekkür plaketi sunarak çiçek takdim etti ve GİKÜSAD Başkanı- Yazar Murat Akyol’ un büyük yankı uyandıran “GİRESUN’ da Efsaneler Söylenceler Masallar” adlı kitabını hediye etti.
Mustafa Küçükaydın ve Mehmet Çetinkaya söyledikleri türkülerle geceye renk kattılar. Ayşe Karaçam’ın ve Zehra Kemaloğlu’nun onlara eşlik etmesi ise coşkuyu daha da artırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?