İYİ PARTİ, CHP’Yİ GEÇTİ; EROĞLU MEST OLDU

İYİ PARTİ, CHP’Yİ GEÇTİ; EROĞLU MEST OLDU

Başkan Eroğlu, Giresun Belediye Başkanlığı seçimlerinde kilit parti haline geldiklerini belirterek, “Güçlü bir aday çıkarıp, seçimleri almak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Sandıkta bu ışığı gördük” dedi.

İyi Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir Eroğlu, Merkez İlçe’de CHP’yi geçtiklerini belirterek, “Mart ayında yapılacak yerel seçimin kilit partisi İyi Parti olacaktır. CHP artık üçüncü sıraya kadar düşmüştür” dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Eroğlu, “Biz, Aralık ayında ilk kurultayını yapmış bir partiyiz. Yaklaşık 7 ayda %10 barajını aştık ve 44 Milletvekili çıkardık. Hazine’den maddi yardım almadık. TRT bizi tamamen dışladı. Adil bir seçim hiç olmadı.” diye konuştu.

Eroğlu, “İyi Parti’yi gözden düşürmek için erken seçim yaptılar. TRT sadece AKP ve MHP’yi gösterdi. Buna rağmen TBMM’de güçlü bir grup kurduk. 44 Milletvekili az bir sayı değil. 40 yıllık partiler ne kadar vekil çıkarmış bir bakmak lazım. Türk seçmeni; Akşener ve İyi Parti’yi bağrına basmıştır. Giresun Merkez İlçe’de CHP’li bir Belediye var. Bizim tek bir İlçe Belediyemiz dahi yok. Buna rağmen İyi Parti, CHP’yi geçmiştir.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?