İYİ Parti’de Cumhuriyet sevinci

İYİ Parti’de Cumhuriyet sevinci

İYİ Parti GİK üyesi avukat Ünzile Bozalioğlu Yüksel, 29 Ekim kutlamaları için dün Ankara’daydı. Genel Başkan Akşener ile birlikte, Anıtkabir ve Kurucu Meclisi ziyaret eden Yüksel, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Yüksel’in bu duyarlılığı şehirde memnunluk yarattı.
Bu arada İyi Parti Giresun İl Başkanı İbrahim Önal ile İYİ Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir Eroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.
İl Başkanı Önal, “Cumhuriyet bu ülke için vazgeçilmez bir değerdir” derken, Merkez İlçe Başkanı Eroğlu, Cumhuriyet Bayramının havaalanında kutlanmasını eleştirdi. Eroğlu, “Hep beraber yenilerine inşallah. 29 Ekim’in 3. Havalimanında kutlanmasını yanlış buluyorum. Tabii ki Bayramın kutlanma yeri TBMM’dir. Bu kutlamanın gizli bir ajandası var mı, iktidar bunu da açıklamalı bence” dedi.
Eroğlu şöyle konuştu: “Tabii ki Atatürk Havaalanı kapatılacaksa, 3. Havaalanı olmaz. Ki ayrıca Atatürk havalimanının kapatılması da yanlıştır. 5 sene sonra ihtiyaç duyulacaktır. Ve de şimdiden de ihtiyaç vardır. Çünkü 3. Olacak havalimanı şehirden 58 km uzaktadır. Her iki havaalanının kullanımı şehir içi trafiği de rahatlatacaktır.
TMO’ ya fındık alımı emri verildiği açıklanmıştır. Vatandaşın elinde fındık kalmamış, ben dahil herkes fındığını manavlara satmıştır. Şimdi manav bizden 12-13 TL’ye aldığı fındığı, 14.5 TL’ye TMO ‘ya satacaktır.
Fındık, “Stratejik ve Millî” bir ürünümüzdür. Türk fındığı ve üreticisinin korunması, devlet politikası olarak benimsenmelidir.
Lisanslı depoculuk ve ürün borsaları geliştirilip, stoklu çalışma imkanı sağlanmalıdır.
Fiskobirlik rehabilite edilmelidir.
Bölgede, fındığa dayalı gıda sanayisine teşvik verilmelidir.
Enflasyona rağmen, 4 yıldır dönüm başına 170 TL olarak ödenen alan bazlı destekler 200 TL’ye çıkarılmalıdır.
Üreticiye FINDIK ALIM GARANTİSİ verilmelidir.
Fındık için kilo alım fiyatı, 10 lira maliyet ve 5 lira da refah payıyla, toplam 15 lira olmalıdır.
Muhalefet Verdi diye mahalli ürününü desteklemeyen iktidar partisi milletvekillerimizi de uyarıyorum. Bu son derece yanlış bir politikadır doğru neyse desteklenmelidir. Özellikle AKP Milletvekili sayın Sabri Öztürk beyden böyle bir davranış beklerdim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?