KADIN İSMİN “5” HALİ GİBİDİR

KADIN İSMİN “5” HALİ GİBİDİR

Kim demiş kadın milleti susmaz diye eğer bir kadın susuyorsa bence çok düşünün..

Kadın toprak gibidir işlemesini bilene

Kadın su gibidir içmesini bilene

Kadın ateş gibidir yakmasını bilene

Kadın ana gibidir sarmasını bilene

Kadın aşk gibidir yaşatmasını bilene…

İstisnalar haricinde işlemesini bildiğinde “kadın” harman yeri gibidir, güneşin bağrında içini serinleten, soğuk kış gecelerinde üşüdüğünde alev alev içini ısıtan.

Aslında bir kadın önce kendine değer vermeli, vermeli ki; değer görmeli.

İçinizden biri aman sende diyebilir özellikle de kadınlar. Hiç düşündünüz mü gün içerisinde sadece kendiniz için ne yaptınız. Birçoğunuz sabah uyandığınız da pek de mutlu olmadığınızı düşünürsünüz. Fakat mutluluğun tek adres insanın kendisi olduğunuzun farkında dahi olamaz ve sürekli arayış içerisine girersiniz. O’ysa sabah kalktığınızda hiç sızlanmadan önce kendinize bir selam çakıp en afilisinden aynaya kendiniz için baktığınızda, hatta gün içerisinde giyeceklerinizi başkalarına hoş görünmek yerine kendinize hoş görünmek için tercih edip giyinirseniz günün ne kadar güzel olduğunun farkına varacaksınız. İki yıl önce katılmış olduğum “kadına dair” bir panelde değerli konuşmacı Prof.Dr. Akile GÜRSOY hanımefendinin dünya kadınları üzerinde yapmış olduğu araştırma sonrasında kendi düşüncelerimi şöyle aktarmıştım. Evet dünyanın çeşitli yerlerinde kadınlar kendi başına özgür, girişimci ve başarılı olabilirler ama ben yine de en şanslı kadınların bizim ülkemizde olduğunu görüyorum, bizim eksik olan yanımız ataerkil bir toplumsal yapının önümüze çektiği setler dir. Kadın kendi kabuğunu kendine zarar vermeden kırar aynaya da kendi için bakarsa başaramayacağı iş yoktur demiştim. Sizde bunun bir örneğisiniz dediğimde çok hoşlanmıştı.Bizim kadınlarımız her ne meslekte olursa olsun evine geldiğinde ev kadını olmayı bilen şefkatle sevdiklerine sarılan azıcık da sızlanmasalar mükemmel varlıklardır.Gelelim asıl temaya,

Kadının “5” haline..

Kadın topraktır, çorak bir arazi düşünün yukarıdan baktığınız zaman peşin hükmü verir bundan bir şey olmaz deriz.

Çirkin kadın yoktur sadece güzel bakmayan gözler vardır. Bir kadını yüreğinizden süzülen sözlerle ilmek ilmek işlerseniz ne kadar güzel olduğunun farkına varırsınız.

Kadın su gibidir, öyle kadınlarımız vardır ki siz nasıl davranırsanız davranın o’size hep güzelliklerini sunar şifa kaynağı olur. Asla vazgeçemezsiniz.

Kadın ateş gibidir, işte burada iki kez düşünmek gerekir.Kadın vardır güzelliği ile siz alev alev yakar,kadın vardır edep sınırlarını zorlar sizi dudaklarından dökülen zehirle yakar.

Kadın anadır,Rabbimin vermiş olduğu en güzel duygulardan biridir.Minicik dünyası ile bir kalkan oluşturur etrafında..

Kadın aşktır;kadın hep sevilmeyi bekler çünkü o’na sevmenin duygularını açık açık anlatılmasının ayıp olduğu bir çerçeve içinde sıkışıp kalmıştı eskiden.İşte bu yüzden sevmenin sevilmenin dozunu kaçırıp şaşkın ördek gibi kala kalmıştır çoğu zaman.Ne güzel demiş Hz.Muhammed (s.a.v.) Efendimiz, ‘KADIN GELİNCİK GİBİDİR SOLDURMADAN SEVİNİZ’.

Kadını büyük bir aşkla yüreği ile sevin ki incitmeden o’da sizi ateş gibi yaksın.Yüreğimden süzülen sevgilerimle..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?