KALE’YE KİM SAHİP ÇIKACAK?

KALE’YE KİM SAHİP ÇIKACAK?

Sevgili Giresunlu canlarım sizlerden bir hayli ayrı kaldık ama öyle gerekiyordu. Şimdi sizlerin bir evladı olarak ulusal bir gazetede yine ülkemin bölgemin ve ilimin her türlü sorunlarını güzelliklerini tarihi ve turistik yerlerini elimden geldiğince tüm dünyaya tanıtacağız. Yine bizim olan Gündem gazetesinde yazılarımı yazacağım ulusal basında da yazacağız.

BU GİRESUNUMUN SAHİBİ ZATEN YOK

Niye derseniz şu an turizm sezonu olmasına rağmen bu güzel ilimin simgesi olan kalemizde gece gezmek mümkün değildir. Allah’ım böyle bir güzelliği çok az bir ile nasip eder. Ordu’nun Boztepesi Trabzon’un Sümela Manastırı yine Trabzon’un Boztepesi ışıl ışıl iken Giresun’umun kalesi sanki karartırmış bölge olmuş. Yurt içinden ve yurt dışından gelen turistler ve kendi insanımız çocuk çoluklarıyla kalede gezememektedirler çünkü her taraf zifiri karanlık. Sanırsın ki dağ başı. Böyle bir güzelliği olan yer niçin ışıklandırılmaz niye ta perşembeden Giresun’umun kalesi ışıl ışıl görünmez bu kadar zor mu burayı ışıklandırmak.

Her kurum suçu bir birine atıyor turizm müdürlüğü belediyeye, belediye ise  aksaya. Allah aşkına burası kimin sorumluluğundaysa bir an önce bu doğa harikası olan kalemi kim ışıklandırsın. Yurt dışından gelen bir sürü Giresunlunun bu konuda çok büyük şikayetleri var.

SAYIN VALİMİZE SESLENİYORUZ

Bir emrinizle bu iş çözülür. Çok büyük bir maliyeti yok. Kazanan Giresun’um ve Giresunlu esnaflarımız olacak tır. Bizlerde Trabzon, Rize, Ordu gibi olmak istiyoruz. Bizimde hakkımız. Allah’ım vermiş güzelliği ama biz kıymetini bilemiyoruz. Sayın valim bu konuya bir el atarsanız ve bu dünya incisi kalemiz Işıklandırılırsa Giresunlu size minnettar olacaktır.

Kurtuluş savaşı komutanlarımızdan olan Topal Osman Ağamızın mezarına bile gece dua etmek için kadınlarımız, kızlarımız çıkamamaktadır. Kimse sorumlu bir an önce bu mağduriyetimizi gidermeli, belediye ise belediye, turizm müdürlüğü ise turizm müdürlüğü, aksa ise aksa. Artık bizimde kalemizi ışıl ışıl görme hakkımız olmalı der hepinize saygılar sunar ulusal basındaki yazılarımı da tüm Giresunlulardan takip etmelerini ister hepinize saygılar sunarım. Artık çok fazla ara vermeden sizlerle olmaya devam edeceğim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?