KARADURMUŞ’TAN YURT YÖNETMELİĞİNE ELEŞTİRİ

KARADURMUŞ’TAN YURT YÖNETMELİĞİNE ELEŞTİRİ

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gökhan KARADURMUŞ,Yurt Yönetmeliği ile ilgili eleştirilerde bulundu.

 Karadurmuş”9 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yer alan “GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI YURT HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ” değişikliği ile devlet yurtlarında barınmak için aranan şartlar genişletildi.

Değişen yönetmelikte; bir öğrencinin yurtta kalabilmesi için Cumhurbaşkanına Hakaret suçundan ceza almaması şartı getirildi. İnsan Hakları ve Yargı Reformu yapacağını söyleyip adaleti sadece kendi için işleten bir iktidarın yönettiği ülkemizde bu açıkça gençleri tehdit etmektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni şahsım hükümetine indirgeyen AKP Genel Başkanı kendisine karşı olan her fikir, düşünce ve eylemi terör faaliyeti ya da suç olarak görmektedir. Bu duruma en güncel örnek: çeşitli illerde yapılan 128 Milyar $ Nerede afişlerimizin Cumhurbaşkanlığına hakaret gerekçesiyle toplatılmasıdır.”dedi

Karadurmuş şöyle konuştu

“Ne yazık ki! Ülkemizde binlerce öğrenci kardeşimiz üniversite sınavını kazandıktan sonra yerleştikleri illerde nerede barınacakları ile ilgili endişe duymaktadır. Yönetmelik değiştirmek kolay, zor olan gençlerin barınacakları yurtlar yapmaktır. Türkiye’nin geleceği olan gençleri tarikatların, cemaatlerin ve örgütlerin eline düşürmemektir.

Üniversite eğitimi için evlerinden uzağa giden öğrenciler barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz diye cemaat evlerinde birer militana dönüştürdü. Şuanda da Devlet yurtlarının sayısının yetersizliği devam etmekte ve boşalan yerler de diğer tarikat ve cemaatler doldurmaktadır. Gençler TÜGVA gibi iktidar destekli gruplara teslim edilmektedir.

Vatandaşların, ülkeleri, gelecekleri ve yaşamları ile ilgili eleştirilere kulak tıkamayın hele Türkiye’nin geleceği gençlerimizin her eleştirisini dikkatle dinleyin. Üniversite rektörlerinin seçimle göreve gelmesi uygulamasına geri dönün. Rektörlerini protesto eden öğrencilere orantısız müdahele emirleri vermeyin. Zaten binbir zorlukla kazandıkları üniversitelerde, kıt kanaat imkanlarla devlet yurtlarında kalan öğrencileri tehdit etmeyin.

Bizler, Türk Ceza Kanununda yer alan Cumhurbaşkanına Hakaret suçuna özgürlük istemiyoruz. Bizler, Partili Cumhurbaşkanını eleştirebilmek istiyoruz. Unutmayın ki! Bugün oturduğunuz SARAY’ınız, yarın gençlerin önüne koyulacak sandıkta çıkan sonuçla birlikte bir Üniversite, bir bilim yuvası olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar