KARAN’DAN FİSKOBİRLİK ÇAĞRISI

KARAN’DAN FİSKOBİRLİK ÇAĞRISI

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bundan sonraki süreçte fındıkta müdahil alımla ilgili artık FİSKOBİRLİK’in devreye sokulması gerekliliğinin herkes tarafından dile getirildiğini belirterek, “aklın yolu bir” dedi. Karan yaptığı açıklamada, geçtiğimiz perşembe günü Giresun’u ziyaret ederek, fındıkla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın FİSKOBİRLİK ile ilgili açıklamasına dikkat çekti. Gelinen süreçte FİSKOBİRLİK’in üretici ve fındık için ne kadar önemli bir kurum olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirten Karan, “sayın Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın FİSKOBİRLİK ile ilgili “FİSKOBİRLİK alım yapsın, büyüsün, gelişsin isteriz çünkü çiftçinin örgütüdür. Destek verilsin, alım yapsın. Tecrübesi ile bu işi o da yapar. FİSKOBİRLİK de başarır bu işi. Onun devrede olması piyasayı çok değiştirir. Oluşan fiyat politikasına direkt etki eder” açıklaması dikkate alınmalıdır” dedi.
Karan, FİSKOBİRLİK’siz bir fındık piyasasının düşünülemeyeceğinin altını çizerek, etkin ve güçlü bir FİSKOBİRLİK’in tekelide ortada kaldıracağını, üreticinin kendi tekelini tkendisinin oluşturacağını ifade etti.
Karan, TZOB Genel Başkanı Bayraktar’ın açıklamaları doğrultusunda önümüzdeki yıllarda FİSKOBİRLİK’e müdahil alım yetkisi verilmesi için bu işin peşini bırakmayacaklarını, fındık üreticisinin çıkarları noktasında mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?