VALİ HIZIR GİBİ YETİŞTİ

VALİ HIZIR GİBİ YETİŞTİ

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ,zordaki insanların umudu olmayı sürdürüyor.Bu konuda,Kendisine ulaşan her detaya anında müdahil olan Sarıfakıoğulları,gazetemizde çıkan bir haber üzerine adeta seferberlik başlattı.Giresun Valiliği konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Gazetenizin 23 Eylül 2019 Pazartesi günkü nüshasında “Babasının Hastalığının Pençesinde Boğuşuyor!” başlığıyla yayınlanan üzerine Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI’nın talimatlarıyla; Giresun İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Ahlet BAL, Giresun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa TOSUN ve Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf (SYDV) Müdürü Kenan YILMAZ, habere konu vatandaşımız Zelfi KAYA (41) adlı hastanın Keşap İlçe Merkezdeki ikametgahına giderek, vatandaşımızın ekonomik ve sosyal durumunu yerinde inceleyip, hastalığının seyri hakkında bilgi aldılar.
Zelfi KAYA’ nın; İlimiz GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, hastalığı ile ilgili muayene ve tetkikler yaptırdığı anlaşılmış olup, hastanın durumu, Keşap Kaymakamlığı ve Keşap Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı tarafından takip edilerek, Ankara Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğine yatışı yapılmıştır. Hasta vatandaşımızın sağlık giderleri, Genel Sağlık Sigortası kapsamında devlet tarafından karşılanmakta olup, tedavi gördüğü hastane tarafından izinli olarak eve gönderilen hasta vatandaşımız yakın zamanda ameliyat için davet edilecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından aileye, çocukları için sosyal ve ekonomik destek yardımı, Keşap İlçe SYDV tarafından da nakdi yardım desteği sağlanmaktadır.
Hasta vatandaşımızın durumu ve tedavi süreci Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI ve İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Ahmet BAL tarafından takip edilmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?