Kasım Varsa Sorun Yok

Kasım Varsa Sorun Yok

BAŞKAN KASIM: “ÇANAKÇI’NIN YENİ YÜZÜ, 1 YIL SONRA ORTAYA ÇIKACAK!”

Haber: SEDAT KARAKAYA

Çanakçı Belediyesi’nin avukat kimlikli Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Giresun Gündem Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Çanakçı için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Kasım, imkânlar nispetinde aldıkları hizmetler doğrultusunda Çanakçı’yı marka şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çanakçı’nın iç bölgede bir ilçe olduğunu, bunun da çeşitli avantajları ve dezavantajlarının olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kasım; “Bir atanmışlar vardır, bir de seçilmişler. Biz seçilmişiz. Devletin üst kurul yönetimiyle atanan, devletin memur diye sınıflandırdığımız kolu vardır. Ama biz seçilmiş olduğumuz için halktan aldığımız bir yetkiyi kullanıyoruz. Doğal olarak bize yetkiyi vermiş olan halk kitlesinin taleplerini göz ardı etme gibi lüksümüz olamaz. Halk zaten bunun hesabını yeri geldiğinde sorma yetkisini kullanıyor.

Bizler bu toplumun liderleriyiz, öncüleriyiz. Halkı bulunduğu konumdan hem fiziki şartlar bakımından, hem duygu düşünce bakımından ve ayrıca birikim bakımından daha ileriye götürebilme asli görevimizdir. Çanakçı, Giresun’un 15 ilçesine nazaran en küçük ilçe. Yazın çoğalan, kışın da azalan nüfusa sahip olduğumuz için buna göre de ödenekler alıyoruz. Az bütçeyle çok iş yapmaya çalışan bir Belediye’yiz. .Belki de maharet burada. Çok kaynaklar olsa çok iş yapılır ama az kaynaklarla da çok iş yapmaya çalışıyoruz.

Şuanda ilçemiz alt yapısı olmayan bir kent. Alt yap çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kronikleşmiş sorunu yıllar öncesine dayanan sorunlarla cepheleşiyoruz. Alt yapı şu an da bizim için öncelik. Ancak alt yapı bitiminde üst yapıya da önem verilerek daha modern daha yaşanabilir bir Çanakçı olmayı hedefliyoruz. 1 yıl içinde Çanakçı’nın yeni yüzünü halkımız görecek. Şimdi toprağın altına yatırım yapıyoruz fakat toprak altına yapılan bu yatırımlar gün gelip gün yüzüne çıkacaktır.” dedi.

Başkan Tuncay Kasım, son olarak Giresun FM’de sunuculuğunu Köksal Pekdemir’in yaptığı ‘Çeşm-i Siyahım’ programında şiir okudu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?