Turan Tarihi Davayı İzledi

Turan Tarihi Davayı İzledi

Halkı ile kaynaşarak sıfırdan TBMM’ye giren milletvekili Turan,kısa sürede mazlumların sesi olmaya başladı..Turan’ın bir sonraki seçimde Giresun’dan aday olmaması halinde ilin ,ciddi şekilde kan kaybı yaşayacağı tahmin ediliyor..Turan her kesimden halkın telefonlarına ayrımsız bakarak evrensel ölçülerde ,adil ve tarafsız milletvekilliği yapıyor.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014’te, Kobani’de (Ayn-el Arap) yaşananlar bahane edilerek gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz’un öldürülmesine ilişkin 34 sanığın yargılandığı davanın Ankara’daki dördüncü duruşmasını izledi.

“Yasin’in ve arkadaşlarının yalnız olmadığını ifade etmek için buradayız” diyen Turan; “Yasin Börü davası mazlumların, mağdurların ve bütün şehitlerimizin davasıdır. PKK’nın gerçek yüzünü ve nasıl bir katliam şebekesi olduğunu herkese gösterecek bir davadır. Bu nedenle tüm Yasin’lerimize adalet için adliye önünde toplandık. Bu davayı sonuna kadar takip edeceğiz ve takip ettiğimiz sürece de davamız payidar olacaktır” dedi.

“Bu davada azmettiricileri de görmeliydik” diyen Turan; “Azmettirici konumunda kimsenin olmaması, davanın en büyük eksikliğidir, katil kadar, katili azmettirenler de suçludur ve onlarda yargı önüne çıkmalıdır” dedi.

Adliye önünde toplananlara hitaben yaptığı konuşmada örgütün yıllardır bölge halkına zulmettiğini de söyleyen Turan; “Ülkemizin gerek doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, gerekse ümmetin kuzeyi güneyi diye ayırmadan bütün İslam coğrafyasında kirli bir savaş sürdürülüyor. Bölgeyi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlerin yerli işbirlikleriyle sürdürdükleri bu çirkin savaşta maalesef akademisyen ve gazeteci adı altında bir kısım taraftarda bulmaktadırlar.

 

Barış söylemleriyle ortada gezinenleri bugün Yasin Börü davasında da görmek isterdik. Cici çocuk diye lanse etmeye çalıştıkları hainlerin yaptığı akıl almaz vahşete şahit olmalarını isterdik.  Özetle, bu örgütün bölgede yıllardır Müslüman halka, kendisi gibi düşünmeyenlere ne yapmaya çalıştığını ve kirli amaçlarına ulaşmak için yaptıkları zulümleri biliyoruz. Biz biliyoruz siz ise yaşadınız, bunun şahitlerisiniz” dedi.

Turan; “İslami kimliği olan camialara karşı sayısız vahşetlerine şahit olduğumuz bu taşeron örgütün bu günlerde cuma namazı gösterilerine teşebbüs etmelerini de manidar buluyoruz, Müslüman Kürt halkı bu ateist faşistlerin oyunlarını bozacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?