“KAYMAKAM VE BELEDİYE DESTEĞİNİ GÖRMEK İSTERDİK!”

“KAYMAKAM VE BELEDİYE DESTEĞİNİ GÖRMEK İSTERDİK!”

SEDAT KARAKAYA
Süper Amatör Küme’de maddi ve manevi anlamda zorluklar çektiklerine işaret eden ve Sökenspor’dan ayrılarak Tireboluspor ile anlaşan Emin Karaman gazetemize konuştu.
Tireboluspor’un başında bir yıl görev alacak olan tecrübeli çalıştırıcı, kurumsallığın olmadığını, belediye desteğiyle biraz yürümeye çalıştıklarını fakat bu yıl hiç bir destek alamadıklarını söyledi.Karaman, “Başkan Adem Kemal sağ olsun imkanları doğrultusunda büyük çabalar harcıyor. Bu şartlarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Hedefimiz öncelik olarak Play-Off oynamak. Play-Off’a kalabilirsek bizim için çok iyi olacak”dedi.
“DESTEK OLSA ÇOK DAHA İYİ YERLERE GELİRİZ”
Ellerinde bulunan futbolcuların öz dünyalarında bir iş hayatlarının olduğunu söyleyen Teknik Direktörü Emin Karaman bu nedenden dolayı futbolcuların amatör ligi ikinci bir iş olarak gördüklerini belirtti. Karaman,sadece Tirebolulu sporseverler değil Giresunspor’a göndermede bulunarak şöyle devam etti:
“İmkanlar doğrultusunda da mağdur etmemeye,emeklerinin karşılıklarını vermeye çalışıyoruz.Şimdi aidat sıkıntısı yaşamıyoruz diyemem,yaşıyoruz.Aslında bu parasal sorun sadece bizde değil,tüm amatör kulüplerde var,ortak sorun.Bulancakspor’dan da biliyoruz ki puan cetveline de yansıyor.Sökenspor’dan geldim,orada vardı,Yeniyolspor’da var. Parasızlık ve ilgisizlik var!Ben şahsen daha önce bu başında olduğum Tireboluspor’da da top oynadım.Şimdiki duruma bakıyorum,dışardan bir destek yok.Destek olsa çok daha iyi yerlere geliriz.Biz istemez miyiz,iyi bir oyuncu çıkartalım memleketimizin takımında görev alsın.Zaten bizim de asıl gayemiz bu değil mi?Ben bu yıl varım seneye yokum,ama Tirebolu’nun çocukları bunlar,sahip çıkılması lazım.
“KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEDEN DESTEL OLSA…”
Alt yapısı iyi,iyi de gençlerimiz var ki her biri birbirinden cevher. Hem sadece Tireboluspor sevdalıları değil,Giresunspor’un da bu takımı takip etmesi lazım.Onlara bir imkan verilmesi lazım.12,14, 16 ve 19 yaş kategorimizde bile iddialı ekibimiz var.Yani zor bu işleri tek olarak sırtlamak.Eynesil, Espiye,Keşap takımları var ve bu takımların aşırı bir farkı yok ve Playy Off hedefimiz belli.Parasal açıdan bizden biraz iyi olabilirler ama potansiyel açısından değerlendirdiğinizde pek de üstün değiller.Bizim imkanlarımız bu takımlara göre biraz daha kısıtlı,Kaymakamlık veya belediyeden destek alamıyoruz.Alınsa aslında çok iyi olur.Maddi olmasa manevi anlamda olsa yine iyi”ifadelerini kullandı.
BAZI FUTBOLCULARIN ALACAKLARI VAR İDDİASINA JET YANIT
Tireboluspor’dan geçmişte bazı futbolcuların hesaplarını kapatmadan gittiği yönündeki iddiasına ise net konuştu.Teknik Direktörü Emin Karaman bu soruya şu yanıtı verdi:
“İmkanlar nispetinde bu takımda tüm futbolcular alacağını aldı ve kimsenin bir alacağı kaldığını sanmıyorum.Belki bir yada iki maç alacaklı olanlar olabilir.Başkanımız söz verdi, “Lig bitiminde herkesin parası takdim edilecek” dedi.Bu durum dediğim üzere başka kulüplerde sıkıntı çektiği için yaşanabilir,keşke yaşanmasa!Zaten diyorum ya bir kişinin bu yükü taşımasıyla bu iş bu kadar gider.Bizde oynayan oyunculardan 15,20 hatta 25 Bin TL alan oyuncular var.Kolay değil ve kulübün bir getirisi yok.Olmayan yerden kulüp cebinden ödeme yapmak zorunda kalıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar