Kazancılar yokuşu ne durumda?

Kazancılar yokuşu ne durumda?

Atapark ve Gazi Caddesi projesi ile kamuya ait alanları halkın verimli şekilde kullanması konusunda çığır açan Aksu,yeni bir projeye daha son şeklini vermeye hazırlanıyor.Bu arada Atapark gece sahura kadar halkın yoğun ilgisini çekiyor..Birçok kişi artık Atapark’ı Taksim geceleri ile kıyaslamaya başladı

Giresun Belediyesi tarafından 20 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan Cumhuriyet Meydanı Otopark ve Meydan Düzenlemesi Projesi (Eski Keşap Durağı ) kapsamında bulunan Kazancılar Yokuşu yol yapım çalışmalarında sona gelindiği açıklandı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Kazancılar Yokuşunda incele yaparak çalışmaları ilgili birim müdürleri ile değerlendirdi. Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Plan ve Proje Müdürü Selim Özgürel’le beraber bölgeye giden Aksu, esnaflarla da görüş alış verişinde bulundu.

Ramazan Bayramından önce Kazancılar Yokuşunu trafiğe açmayı planladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Meydanı Projesinin otopark bölümünü hizmete açtıklarını, köy ve ilçe dolmuşlarının yaklaşık bir aydır yeni duraklarından çalışmaya başladığını söyledi.

Aksu; “Kazancılar Yokuşu düzenlemesi ile Kale, Çınarlar yönüne ve şehir içine alternatif hat açmış olacağız. Bu yolun devreye girmesi ile şehir içi ulaşımda rahatlama olacaktır. İlgili müdürlüklerimiz öncelikle yolun alt yapısını tamamladılar. Doğalgaz, içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve elektrik hatları tamamlandı. Yolun zemini kesme küp taş yapıldı. Duvarlar tamamlandı. Ramazan Bayramı’ndan önce bu yolu ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Kazancılar Yokuşu çalışmalarımızın gecikmesinde, bölgenin sit alanı olması etkili oldu. Burada her istediğinizi yapamıyorsunuz. Bu yol Giresun’un prestij bölgelerinden birini oluşturacak. Projenin devamında sosyal ve ticari alanlar yapılacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?