Kılıçdaroğlu’ndan Ordu-Giresun Ve Trabzon İçin İlginç Sözler

Kılıçdaroğlu’ndan Ordu-Giresun Ve Trabzon İçin İlginç Sözler

ORDU’da konuşan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Referandumda ‘Evet’ çıkarsa suriyelilere vatandaşlık hakkı verileceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum kampanyası programı kapsamında Ordu’ya geldi.

Özel uçakla Ordu-Giresun Havaalanına inen Kılıçdaroğlu’nu,  Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, P.M üyesi İdris Yıldız, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, CHP Giresu-Ordu il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve kalabalık bir partili gurubu karşıladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha sonra Torun, Ekici ve Bektaşoğlu ve parti yöneticileriyle birlikte; STK temsilcileri, muhtarlar, işadamlarının bulunduğu salon toplantılarında konuşmalar yaptı.

Programı kapsamında fındık ve çay fabrikası, kamyoncular kooperatifini de ziyaret etti, işçilerle yemek yedi. Kılıçdaroğlu, “Yetki verdiğiniz bir iktidar var, çözmüyor. Çözmeyince ‘Kardeşim kusura bakma sana oy verdim getirdim. Sen çözmedin, şimdi ben plağı değiştiriyorum. Bakayım onlar çözecek mi, çözmeyecek mi?’ Yani budur. Demokrasi de budur zaten. Yoksa birbirimizi kötüleyerek, birbirimize kızarak bunu yapmak da doğru değil.” diye konuştu.

 “FINDIĞIN RENGİ, “HAYIRIN” DA RENGİ”

“Fındığın rengi de kahverengi, toprağın rengi de kahverengi. Hayırın rengi de kahverengi” diyen “Kılıçdaroğlu, referandumla ilgili yaptığı konuşmada, “Bizim Cumhuriyetimiz sokakta kurulmadı. Birisi ikram etmedi” dedi. Referandumun ‘ya demokrasi ya tek adamlık’ seçimi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Evet çıkarsa 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu “bütün yetkili bir kişiye veriyoz. Bir kişiyi kandırdığınız zaman en geç 24 saat içerisinde devleti ele geçiriyorsunuz. En geç 24 saat. Ne için, bütün paşaları, müdürleri, valileri, kaymakamları bir kararla değiştirebilirsiniz. Bugün bayrak ve vatan günüdür. Biz seçim yapmıyoruz. Akıl akıldan üstündür. Babalarımız böyle öğretti. Bana da böyle öğretti. Ona da babası öğretmiştir. Akıl akıldan üstündür’ diye. Bu inancımızda da var. Bir kişi karar verecek biz ona oyacağız. Doğru değil” dedi.

“Üzerimize saldırıyorlar. Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor. Hangi doğruyu söylemedik? “diye soran CHP Genel Başkanı şöyle konuştu:‘Tek adam’ dedim kendileri kabul ettiler. ‘Evet tek adamız biz’ dediler. Muhtarlıkları kapatacak dedim ki araya belediyeleri sıkıştırdılar. Belediyeleri kapatma yetkisi yok. Muhtarlıkları kapatma yetkisi var. Ama devletin işleyişiyle ilgili kullanabiliyor. Şu kararı alabilir. Trabzon, Giresun ve Ordu’yu birleştirdim. Tek eyalet yaptım. Başına da şu genel valiyi tayin ettim. Bu yetkisi var. Bu yetki olsun diyorsanız ‘evet’ oyu kullanacaksınız. ‘Böyle şey olur mu? Bu yetki meclisindir. Mecliste ortak akıl vardır’ diyorsanız ‘hayır oyu kullanacaksınız”.

Geceyi Ordu’da geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayoluyla Samsun’a gitti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?