KONAL’DAN YEREL BASIN İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

KONAL’DAN YEREL BASIN İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

Resmi kurumların yerel gazetelere abone olmalarına yasak getirilmesi üzerine 81 ilde yüzlerce gazete kapanma riski ile karşı karşıya geldi.

Yerel basının bu şekilde ayakta kalamayacağını anlatan MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, ise destek çağrısı yaptı.

Konal, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin yerel gazete aboneliklerinin, ilan ve reklamlarının iptal edilmesinin basın yayın kuruluşlarını kapanma riskiyle karşı karşıya bıraktığına dikkat çekti.

Alınan kararın yeniden gözden geçirilmesi ve basın yayın kuruluşlarının desteklenmesi çağrısında bulunan Milletvekili Konal, “Güçlü demokrasinin, yerel ile genel gündemler üzerinde halkımız ile vatandaşımız arasındaki bağın, bürokrasimizle, siyasetçi, vatandaş arasındaki en net köprü vazifesi gören başta yerel basınımız olmak üzere tüm gazetecilerimiz pandemi dönemi kapanmalarla birlikte büyük sekteye uğramıştı. Aynı şekilde dünyada artan hammadde fiyat artışından etkilenen özellikle küçük ölçekli yerel gazetecilerimiz, Maliye Bakanlığımızın yayınladığı tasarruf tedbirleri ile kamu kurumlarından gelen reklam, ilan ve aboneliklerin kaldırılması ile zor bir süreçle karşı karşıya kalma ihtimalleri yükselmiştir.

Dolayısıyla yıllardır şehrimiz için emek harcayan gazetelerimize sahip çıkmamız gerekmektedir. Bu vesile ile birçok vatandaşımız için bütçelerini yormayacak olan yerel gazetelerimize abone olmayı; Giresunumuzun tüm esnaflarına, vatandaşımıza ve Milliyetçi Hareket Partisine mensup belediye başkanlarımızın kendi şahsi bütçelerinden desteklemelerini Giresunumuz ve geleceğimiz adına rica ediyorum. Söz uçar yazı kalır diyor, kıymetli Giresun Gazeteciler Camiamıza kolaylıklar diliyorum.”dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?