Cahit Akdoğan
Cahit Akdoğan
cahitakdogan28@gmail.com
KÜMBET YOLU BAKIMI NE ZAMAN YAPILACAK
  • 0
  • 125
  • 23 Mayıs 2024 Perşembe
  • +
  • -

İlimizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kümbet Yaylasının yolu turizm mevsimi gelmesine rağmen  bakımı yapılmadığından vadandaşların  mağduriyet ve şikayetlerine neden olmaktadır.

Giresun’u iç bölgelere bağlayan Dereli Şebinkarahisar yolunda Şebinkarahisar’a giden veya oradan gelen sürücüler kısalığından dolayı Kümbet yolu güzergahını tercih etmektedirler.

Yayla mevsiminin başladığı bu günlerde Kümbet yolunu kullanmak zorunda kalan sürücüler yolun bozukluğuna ve hala müdahale edilmemesine adeta isyan etmekteler.

Kümbet-Kotana arasındaki 19 km.lik yol ile, Kümbet-Kanlıhan arasındaki 9 km.lik yol’un acilen bakıma ihtiyacı vardır.

Bazı yerleri köstebek yuvası gibi olan yol’da, kanal bakımı yapılması, oluşan çukurların doldurulması ve işaret levhaları konulması zaruridir.

Ayrıca kış şartlarından dolayı birçok yeri tahrip olan Kümbet- Çıkrıkkapı yolununda  da ivedilikle onarım gerekmektedir.

MİLLETVEKİLİ ALİ TEMUR’UN AÇIKLAMASI EKSİKTİR.

Milletvekili Ali Temur’un önceki gün Mavi Göl ve Göksu Travertenleri eksikliklerinin giderilerek turizm yönünden cazibe merkezi haline getirilmesi ile ilgili açıklamasını kamuoyu takdirle karşıladı. Milletvekili Temur, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tuttuğunu koparan bir vekildir. Ve yaptığı her işi de kamuoyu ile paylaşmaktadır. Turizm ile ilgili yaptığı bu açıklamada da konunun takipçisi olarak işlemi sonuçlandıracağına eminiz.

Yalnız Temur’un açıklaması eksik kalmıştır. Açıklamada Kuzalan Tabiat Parkı üst bölgesinde bulunan dünyada ikinci büyüklükte orman içinde oluşmuş Kuzalan travertenleri ve şelalerine giden ve çok bozuk olan yaklaşık 1 km.lik yolun yapılacağı ile ilgili müjdeyi de vermesini isterdik.

Ama zaman geçmiş değildir. Bölgenin turizmde hak ettiği yere gelmesini istiyorsak yazının asıl konusu olan 1 km. lik  yolun yapılması diğer eksikliklerden önce gelmektrdir.

Umulurki milletvekili Temur 1 km.lik yol dahil el attığı bu meseleyi hallederek en kısa zaman ve  ve güzel şekilde çözüme kavuşturur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM