MART 8

MART 8

Merhaba Sevgili Okurlarım.

Bugünü “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ “ İlan etmişler. Neden edildiğini  çoğumuzun bildiği malumdur.

Şiddeti, tecavüzü  vs. bir kenara bırakıp farklı açıdan yazdım yazımı.

Ve diyorum ki “KADIN” olmak “ÇOCUK” olmakla eşdeğerdir aslında.

Ve her şeyden öte ayrım yapmadan “İNSAN” olduğumuzu unutmadan yaklaşırsak tüm olaylara dünyada ne şiddet kalır nede cinayet.

Bir çok Ülkede olduğu gibi bizim Ülkemizde de zordur “KADIN “ olmak . Zordur da kadınlarda dahil olmak üzere bunu kolaylaştırma yoluna gitmezler.

Kadın olmak !..

Bir kadın asla içinde ki çocuğun yok olmasına izin vermez. Çocuk gibi davranmayı ve çocuk gibi sevilmeyi bekler. İncinmeden sevilmek ister, bu yüzden davranışları  çocukça dır . Her ne kadar çocuk gibi sevilmek istese de çocuk muamelesi görmek istemez. Kendisini dinlenilmesini, dikkate alınmasını ve önem verilmesini ister. İşte bu yüzden kadının çocuksu davranışlarını hoş göreceksiniz ama asla ona çocuk olarak görmeyeceksiniz.

Kadın güçlüdür aslında..

Erkeklerden daha güçlüdür. Fakat bu gücünü çoğu zaman ortaya koymasını sevmez. Erkeğinin onu sıkı sıkı sarmasını, incitmeden sevmesini, değer vermesini, önemsenmesini bekler. Ve huzur dolu güven en büyük servettir kadın için. Bu yüzden gücünü saklar ,göstermez.

Kadın Sevginin temel taşıdır aslında

Sevdiği kadar sevilmek ister. Zor sever ama tam sever. Kadın, severken beyni ve kalbi aynı duyguyu taşımalıdır. Kalbinin sevdiğini, beynin de kuşku taşıyorsa  önce kendine zindan eder sonra da kendine .

Kadının yüreğine girerken beynine de yerleşeceksin ki !!!  ölümüne sevsin erkeğini .Kadını bir başka kadın uğruna terk etmek çok kolaydır. Haklılık payınız çok olsa bile kolay kolay terkedilmeyi hazmedemez “kadın”. Bu yüzden çok iyi hesaplamak gerekir. Eğer yol ayrımına gelmiş ise birlikteliğiniz ;kırmadan, incitmeden ayırın yolları. Kadın zorla güzellik olmayacağını çok iyi bilir. Gururludur ve gururu çoğu zaman sevgisinden önde gelir. Sırf bu yüzden yaşam boyunca kendini mutsuzluğa kilitleyen çok kadın vardır göz göre göre yok olup giden.

Kadın yalnızdır kalabalık şehirlerin içinde…

Kendi kabuğu içersin de ayrı bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. ..İçinde fırtınalar kopan limana demirler kendisini. O limandan çıkmasını istemek en büyük hatadır. Kaybedersiniz..

Kadın delidir, çılgındır…

Ne zaman neler yapabileceğini asla kestiremezsiniz. Bazen ,baharda açan taze çiçekler gibidir, duyguları bir anda coşar . Bazen, akan çağlayanlar gibi duru bazen de fırtınalı denizler gibidir. Duygusunun ,üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkarmak için hayatını bir ömür adayacağı erkeğini bekler. Bir kadının duygularında ki gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız çok. Çünkü; hayatın içinde olan her şey bir kadınlar olduğu için anlam kazanır. Yediğiniz lokma  , içtiğiniz su hatta çok sevdiğiniz çay desek. İstisnalar hariç diyelim ama bir kadının elinden içtiğiniz, yediğiniz yemek ile kendi elinizden yedikleriniz arasında bir kıyaslama yapın. Lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?. .Anlıyorsanız ne mutlu size .Anlamıyorsanız ne denir ki  !!!

Kadını çocuktur diye başlamıştım;

Çocuklar çabuk kırılır ve çabuk ağlarlar; İşte bu yüzden bir kadını ağlatırken çok dikkat ediniz. Çünkü Allah gözyaşlarını sayar.

Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı ,ayaklarından değil..!!!

Üstün olsun diye başından da değil ,GÖĞSÜNDEN YARATILDI GÖĞSÜNDEN…

Korunsun diye,

Sevilsin diye,

Eşit olsun diye,

Kalbinizde yer bulsun diye..

Sevin kadınları,

Kadın “ANA”

Kadın “BACI”

Kadın “evlat”

KADIN demek ANA .ANA demek VATAN demek ise

Hep birlikte el ele verip yüceltelim KADINLARIMIZI

Ne demiş Alemlerin sevgilisi;

“Kadınlar gelincik gibidir soldurmayınız “.. HZ.MUHAMMED (S.A.V)

Sadece bir güne adlandırılan ve hiçbir zamana da başarılı olsalar bile eksik etek sayılan biz KADILARIMIZIN olmayan günü KUTLU OLSUN..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?