MHP VE LİDER ADAYLARI

MHP VE LİDER ADAYLARI

MHP; Sayın Bahçeli ve yakın kurmaylarının zaafları neticesinde Tüzük Kurultayı’nı toplamak için mahkemelik oldu.

Kurulduğu günden bu güne MHP, içeriden birileri tarafından mahkemeye götürülmemişti.

MHP’yi mahkemeye yollayan ve liderlik için yarışan adaylarını meydanlarda izliyoruz.

Sayın Sinan Oğan ve Koray Aydın Sayın Devlet Bahçeliye seslenerek; ‘Gel önümüze geç. Kurultayı topla. İstersen aday ol yarışalım. İster Onursal Genel Başkanımız ol. Ölünceye kadar size hürmet edelim’ diyorlar.

Ancak Sayın Meral Akşener; ‘MHP’yi mahkemeye düşürenleri affetmeyeceğim. Hesabını verecekler’ diyor.

1972 yılında CHP Genel Başkanı Sayın İsmet İnönü’ye Sayın Bülent Ecevit aynı saygı, aynı hürmeti göstermiş olsaydı Genel Başkan seçilip CHP’yi iktidara taşıyabilir miydi?

Gene 2002 senesinde parti içinde verilen gençleşme ve yenileşme mücadelesinde Sayın Erbakan Hocayı aşamayan Sayın Gül, Sayın Erdoğan, Sayın Arınç büyüğe saygı çerçevesinde kalmış olsalardı şimdiki başarıyı yakalayamazlardı.

Karadeniz’de bir söz vardır. ‘Horana giren sallanır’ derler. Eğer amacınız Genel Başkanı devirip, yerine Genel Başkan olmak ise, mevcut Genel Başkanı’n da sizleri her konumda alenen; şunun bunun adamı, ajan, hain, provokatör, fitneci ve fesatçı diye suçluyorsa; sizin bu Genel Başkan’a bu derece bağlılığınız ve iltifatlarınız da neyin nesi oluyor?

Efendim, ‘Ülkücü terbiye kötü söz söylememe mani oluyor’ derseniz, ‘Sanal medyaya bakınız’ derim. Oralarda Sayın Bahçeli’ye denmeyen kalmadı.

Böyle kayırma ve onura etme vaatleri ile bir adım bile ilerleyemezsiniz. En azından Ülkücü ve halkın umudu olmaktan çıkarsınız. Sizin yönteminiz; ‘Armut piş, ağzıma düş’ metodudur.

İşte onun için Sayın Meral Akşener umut oldu. AKP’yi tahtından edecek lider pozisyonuna geçti.

Basından ve medyadan izlediğiniz, yurt gezilerinde yaptığı salon ve meydan mitinglerinde kar kütüğü gibi büyüyen, büyüdükçe de çığa dönüşen konuma geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?