MHP’li Yılmaz, Tutamayacağımız sözü vermeyiz”

MHP’li Yılmaz, Tutamayacağımız sözü vermeyiz”

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında çıktığı ziyaretleri aralıksız sürdürüyor.

Gedikkaya Mahallesi’nde bir eve ziyaret düzenleyen MHP’li Yılmaz’ı mahalle sakinleri bağırlarına bastı.
Mahalle sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada Yılmaz; “Biz tutamayacağımız sözü cümle içerisinde kullanmayız” mesajı verdi.

Samimi sohbet havasında geçen ziyarette mahalle sakinlerinin yoğun katılımları gözden kaçmazken Yılmaz tek tek talepleri dinledi, çözüm sözü verdi.
Bir vatandaşın; “Yolda yürüyemez olduk başkanım, kaldırım esnafın işgali altında. Yola insek araba var, kaldırıma çıksak esnafın ürünü var. Siz bu konuda ne yapmayı planlıyorsunuz?” sorusu üzerine Yılmaz; “Evet, biz onaylamasak da zaman zaman bu tür işgaller oluyor. Esnaf kardeşlerimiz kaldırım işgalinin yasak olduğunu bile bile ürünlerini kaldırımlara koyuyor. Tabi Esnaf kardeşlerimizde ürünlerini satmak ve evlerine ekmek götürmek adına çabalıyor anlayışla karşılıyoruz fakat bu onların kaldırımları sere serpe kullanmaları anlamına gelmez. Biz belediyeyi aldığımızda kırmadan, dökmeden bu sorunu çözecek, denetim mekanizmasını sıkı tutarak da ileride yaşanması muhtemel ihlalleri önlemiş olacağız” cevabını verdi.

Mahallelinin sorunlarını dinleyen yılmaz trafik ve otopark sorunlarına da değinerek ilk işinin trafik ve otopark sorununu çözmek olacağını ifade etti.

Bir kadının; “Her hafta pazara gidiyoruz, O hafta yağmurlu güne denk gelse bin pişman oluyoruz. Her yerimiz çamur içinde alelacele bir şeyler alıp hemen oradan çıkmaya çalışıyoruz.” Serzenişi üzerine Yılmaz; “Bize bir beş yıllığına yetki verirseniz şayet Pazar olarak kullanılan alanlar için modern ve bu saydığınız sorunların hiçbirinin yaşanmadığı, hatta pazara giren kişinin dakikalarca kalabileceği, rahatça ürünleri inceleyebileceği bir konseptte projemiz mevcut” ifadelerini kullandı.

Giresun’un Milliyetçi Hareket Partisi’nin sosyal ve modern belediyecilik anlayışı ile tanışmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yılmaz; “benim amacım gençlerin önünü açmak, onlara sorunsuz bir şehir bırakmak. Affınıza sığınarak söylüyorum benim belediye başkanı olmaya ihtiyacım yok. Başkanlık maaşına veya makamına ihtiyacım yok ama Giresun’un bana verdikleri karşısında benimde bir şeyler yapmam gerekiyor. Hepimizin çocuğu var, babayız, anneyiz veya torun sahibiyiz biz evlatlarımıza sorunlar yumağı haline gelmiş bir şehir bırakırsak ne olur? Göç başlar, huzursuzluk başlar. Biz tüm siyasi aktörler olarak bu şehre yatırımcı çekmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerek ve maalesef bu ödevlerin önemli bir kısmı da belediyenin alanına giriyor. Soruyorum size, ulaşım sorunu olmayan yani akşam işten çıktığınızda trafiğe takılmadan eve geldiğiniz bir şehirde mi yaşamak isterdiniz yoksa eve gelene kadar akla karayı seçtiğiniz bir şehirde mi yaşamak isterdiniz? Bu nedenle belediyecilik aynı zamanda şehrin çehresini değiştirmek, sorunlarını, engellerini bertaraf etmek, insanlara kaliteli zaman sunmaktır. Biz oy kaygısıyla değil geleceğe yatırım, gelecek kuşağa sorunsuz Giresun, önü açık Giresun bırakmak için bu yola çıktık. Birçok projemiz var, inşallah bunların tamamını bu dönem bitirecek şehre rahat bir nefes aldıracağız. Lafta kalacak diye tereddüt etmeyin, biz tutamayacağımız sözü cümle içerisinde kullanmayız. Bir adım atalım ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile tanışalım. İnanın bu adımdan sonra gerisi gelecektir. Biz yeter ki ön yargıları kaldıracak o adımı atalım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?