MHP’li Yılmaz’a ilgi artıyor

MHP’li Yılmaz’a ilgi artıyor

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında çıktığı ev ziyaretlerini sürdürüyor.
Gemilerçekeği Mahallesi’nde bir eve misafir olan Yılmaz yoğun ilgi ile karşılandı.
“Çağ atladık diyoruz ama halen daha annelerimiz, bacılarımız Yeniyol’da kaldırım üzerinde, soğuktan titreyerek ürünlerini satmaya çalışıyor” diyen Yılmaz, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi çözüm sözü verdi.
Şehirlerarası karayolunda Giresun’un isminin yazılı olduğu tabelaları görememekten yakınan mahalle sakinlerine, sorunun mevcut karayolları yönetmeliğinin değişmesi ile çözülebileceğini, kasti bir durumun olmadığını aktaran Yılmaz; “Siyaset temiz yapılmalı.
Bazı şeyleri çarpıtarak yol kat edemeyiz. Şehrimizin menfaatine olan her konuda siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakıp kenetlenmemiz ve ortak hareket etmeliyiz. Aksi halde o tabelalarda üzülerek söylüyorum ki yine ismimiz olamayacaktır. Tabelalarda Giresun’umuzun ismini sizler gibi bende arıyor, görmek istiyorum fakat mevcut karayolları yönetmeliğince tabelalarda en yakın ilçe ve ilin ve büyükşehrin isminin yer alması gerekiyor. Tabi bu durum yönetmeliğin değişmesi ile aşılabilir fakat bize ne kadar yararlı olur orası muamma. Zira biz, küçük bir Giresun yerine cazip bir Giresun yaratarak büyükşehir olacak şartları sağlamaya gayret edersek hem büyükşehrin avantajlarından faydalanır hem de bahsi geçen tabelalarda Giresun’umuzun ismini gururla yazdırırız. Şimdi size şu siyasi suçlu bu siyasi suçlu dersem bir adım yol alamayız. Burada yapılması gereken tek şey şehrimizin önüne büyükşehir hedefi koyarak bu hedefe koşar adımlarla ilerlemektir. Allah’ın izni sizlerin de yetkisi ile biz Giresun Belediyesi’ni teslim aldığımızda hedefimiz Giresun Belediyesi ibaresine Büyükşehir ibaresi ekletmek olacaktır. İnşallah Giresun’u büyükşehir yapmak için gece gündüz çalışacak, projelerimizi uygulayacak, sorunların çözümü noktasında çok hızlı adım ve dokunuşlar ile şehrimizin önünü açmaya çalışacağız. Biz kendimize güveniyoruz, sizlerin desteklerinize inanıyoruz. Niyetimiz halis, hedefimiz büyük, enerjimiz tam, yolumuzda inşallah açık” diye konuştu.
Yeniyol’da kaldırım üzerlerinde köy ürünleri satın aldıklarını, bu durumun sağlık ve görünüm açısından şehre yakışmadığını ifaden mahalle sakinlerine cevaben Yılmaz; “Çağ atladık diyoruz ama halen daha annelerimiz, bacılarımız Yeniyol’da kaldırım üzerinde, soğuktan titreyerek ürünlerini satmaya çalışıyor. Bu tezat neden? Siz ne yapacaksınız diye sorarsanız, biz Dr. Hasan Yılmaz olabilmek, okuyabilmek için o kaldırımlarda nice soğuklarda süt sattık, yoğurt sattık. Köye gitmek için kilometrelerce yol yürüdük, hangi cesaretle, hangi akılla ama başka çaremiz yoktu. Şimdi evladınızı mahallenizdeki bakkala gönderemiyorsunuz. Biz o kaldırımın soğuğunu da biliriz, biz eve ekmek götürmenin zorluğunu da biliriz. Onun için bizim projemiz o annelerimize, bacılarımıza, kardeşlerimize değer katacak, işlerini kolaylaştıracak, içlerini ısıtacak. Samimiyetimle söylüyorum ben tutamayacağım sözü vermem” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?