Milletin Göz Bebeği Polisimiz

Milletin Göz Bebeği Polisimiz

Polis teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü

Polis tarihi Türk tarihi ile başlamıştır. Tarih boyunca çeşitli devlet kurmuş olan Türkler kamu düzeni ve güvenliğini ulusal savunma ile birlikte yürütmüşlerdir.

Osmanlı Devleti 10 Nisan 1845’de Polis Nizamnamesi ile modern anlamda polis teşkilatını ilk defa oluşturmuş, daha sonra Zaptiye Nezareti 1909 yılına kadar bugün anladığımız Emniyet Genel Müdürlüğünün görevlerini yerine getirmiştir.

Cumhuriyet döneminde ise 19 Mayıs 1930 tarihinde itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü ismini almıştır.

10 Nisan “Polis Günü” ve içinde bulunduğu hafta fedakâr Emniyet Güçlerimize halkımızın minnettarlığının bir ifadesidir.

Polis Devletin Bel Kemiği, Güvenliğin kalbidir.

Biliyoruz ki polislik mesleği, diğer bütün mesleklerden farklı bir dirayet, farklı bir liyakat, farklı bir cesaret isteyen bir meslektir.

Çünkü ülkemizin huzuru ve güvenliği, dirlik ve düzeni, birlik ve beraberliği, bugünü ve yarınları güvenlik güçlerimize emanettir.

 Gücünü halktan ve yasalardan alan polisimizin de halkımızın gösterdiği bu güven ve teveccühe layık olması öncelikli görevi sayılmalıdır.

Şerefli mazisinden ve milletimizden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları her koşulda en iyi şekilde yerine getiren Polis Teşkilatımız 172 yıldır bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmanın da haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır

Seksen milyon vatandaşımızın kalbindedir polisimiz.

“Milletimizin gözbebeği olan polisimiz çağın gereğine uygun donanımla, altyapısına ve geçmişine dayanan zengin tecrübesi ve tükenmez çalışma azmiyle ülkemizin güvenliği ve esenliği için var gücüyle çalışmaktadır’.

Polis Halk birlikteliği terörist unsurları tek elden süpürmüştür.

Yüce milletimiz büyüklüğünü, cesaretini ve ferasetini 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdi

Emniyet Teşkilatı ve halkın canla başla mücadele ettiği o kara gecede, Yeni Türkiye’nin dik duruşu tarihe geçti.

Kahramanca darbe girişimini püskürten polis ve halk işbirliği sayesinde, hainlere haddini bildirdi. Demokrasimizi korumak adına, aydınlık geleceğimiz için Türk milleti canını ortaya koydu.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Dün Çanakkale’de milletimizin inanç ve kuvveti ile oynanan oyunun boşa çıkarılmasıyla ikinci perdesi ne yazık ki bugün ülkemizin güneydoğusunda sergilenmektedir.

Çanakkale’de nasıl ki Doğu, Batı, Kürt, Türk, Arap, Çerkez ve Laz ayrımı yapmadan tek vücut olarak dimdik durup Çanakkale geçilmez dediyse bugün de Cizre’de, Su’da,

Nusaybin’de ve daha birçok yerde 80 milyon Vatandaşımızın kalbinin asker ve polisimiz de vücut bulmuş hali ile tek yürek olarak vatan toprağını savunacağız, gerekirse bu uğurda seve seve canımızı feda edeceğiz demektir. Polis.

Canını hiçe sayarak teröristin üzerine atlayan, vatan, millet evlatlarıdır. Polis

İzmir’de teröristin üzerine aslanlar gibi atlayan polisimizi gördünüz değil mi?

İzmir’deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin, dikkati ve kahramanlığı sayesinde büyük bir katliamı önledi.

Adeta bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Cenabi-ı Allah bugünlere gelmemize vesile olan bütün şehitlerimize rahmet eylesin.

Giresun’umuzun bir huzur şehri olması için büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunuyor, tüm teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dileklerimle, selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Emniyet Teşkilatımızın 172. yılını kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, görevleri başında bulunan tüm polislerimize ve desteklerinden dolayı fedakâr ailelerine sevgi saygılar diliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?