ÖĞRETMENLER GÜNÜNE COŞKULU KUTLAMA

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE COŞKULU KUTLAMA

Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde ilimizde ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve halk oyunu gösterilerinin ardından kutlama programı Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonunda devam etti.
Vahit Sütlaş’ta saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programında, görevine yeni başla-yan ve emekliye ayrılan öğretmenler konuşma yaparak duygularını dile getirdiler. Törende öğretmenlere seslenen Vali Sarıfakıoğulları; “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu mutlu gününüzü tebrik ediyorum ve yürekten kutluyorum. Sizinle aynı heyecanı, aynı coşkuyu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Bir öğretmen çocuğu, bir öğretmen kardeşi olan bir kardeşiniz, yol arkadaşınız olarak gününüzü tekrar kutlarım. Öğretmenler yaşamımıza değer katan, fark yaratan insanlardır. Sadece öğrencilerin gözünde olan insanlar değil aynı zamanda mahallenin, şehrin de gözünde bir rol modeldir. Çocuklarımıza, evlatlarımıza, geleceğimize, milli ve manevi değerlerimizi bir nakkaş hassasiyeti ile işlenmesinden tutun da ona modern ve gelişen bir dünyanın rekabetçi ruhunu katanda yine bir öğretmendir. O yüzden görev ve sorumluluklarınız gerçekten çok ağır ama zaten o ağır sorumlulukları bilerek bu kutsal görevi seçtiniz ve devam ediyorsunuz. Bunun üstesinden geleceğinize hiç kuşkum yok. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden bütün şehit öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum, onları saygı ve rahmetle yad ediyorum. Birazdan burada yemin ederek göreve başlayacak öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum. Emekli olan ve olacak öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Onların da yolu açık olsun. Ama hepimiz biliyoruz ki öğretmenlik emekli olunca da bitmiyor ve ömür boyu sürüyor. Bu kutsal vazifeyi yürüten, emekli olan bu vazife uğrunda şehit olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Yolunuz açık olsun.” Dedi,

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Bir öğretmeni unutulmaz yapan şey, öğrencisinin yüreğine dokunmasıdır. Çünkü en çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmeni olduğunu belirten Tosunoğlu, öğrenim hayatınız boyunca mutlaka yüreğinize dokunmuş öğretmenleriniz olmuştur. Sizler nasıl bu ayak izlerini takip ederek yolunuzu bulduysanız sizlerden sonra gelecek nesillerin de aynı ruha ihtiyacı olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından program, “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiir, Şehit Öğretmenler konulu slayt gösterisi , Teşekkürler Öğretmenim Şarkısı ile Tiyatro gösterisiyle sona erdi. ve “Ev Ödevi” konulu skeçle devam etti.

Programın sonunda yıl içinde emekliliğe ayrılarak Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazanan öğretmenlerin belgeleri ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerin ödülleri Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?