ÖTEKİLEŞTİRME HAD SAFHADA

ÖTEKİLEŞTİRME HAD SAFHADA

Ülkemizde artık bütünleşmeden, herkesin birbirini oldukları gibi kabul etmelerinden uzak bir durum, bir kavram oluşmaya başladı: Ötekileştirme.

İnsanlar arasında zıt kutuplar fazlalaşmaya ve bu kutuplar kabul görmemeye doğru gidiyor ne yazık ki. Herkes kendi düşünce ve fikirlerinin en doğru olduğuna inanıyor, kimse kimseye saygı göstermiyor. Muhafazakarlar bir grup olmuş, sosyalistler bir grup, Atatürkçüler bir grup…vs.

Yani ülkede ötekileştirme o kadar had safhaya ulaştı ki, ne başı açıklar türbanlıları anlamak istiyor, ne de türbanlılar başı açıkları. Ne alkol kullananlar kullanmayanları anlamak istiyor, ne de alkol kullanmayanlar kullananları…vs. “Bizden ve diğerleri” diye iki kavram oluşmuş durumda toplum arasında. Böyle bir keşmekeşlik içerisindeyiz ne yazık ki. Bu ötekileştirmenin sonu pek hayra alamet değil sanki.

SONSÖZ:

Kısacası tek bir cümle ile özetlemek gerekirse, “Yeni Türkiye” kavramı insanların birbirine olan tahammüllerinin azaldığı, birbirini ötekileştirdiği bir düzenin adı olmuştur. Bu noktada yapılabilecek tek ve doğru şey birbirimizin fikir ve düşüncelerine, yaşam tarzlarına saygı duymayı bir alışkanlık haline getirmemiz olacaktır.

hayritemur.webnode.com.tr

facebook.com/hayri.temur28

facebook.com/yalnizliginkelimesiask

twitter.com/hayritmr

instagram.com/hayritemur

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç