OYUNLAR AKDENİZ İÇİN Mİ!

OYUNLAR AKDENİZ İÇİN Mİ!

GÜNLÜK koşuşturma içinde olan insanlar ne olup bittiğini anlamakta zorlanır. Doğaldır. Kimsenin PERDE ARKASINA (bakacak) seyahat edecek zamanı yoktur. Gazeteler gazeteciler bu nedenle vardır, Nereye baksam kafa karışıklığı…
Oysa her şey ortada! Görmeyi bilenler için net ve şeffaf! 1945’te kurulan iki kutuplu Dünya düzeni 1990’da RUSYA’nın (S.S.C.B.) dağılması ile iki kutuplu düzen yıkıldı. Tek kutuplu olarak günümüze kadar devam etmektedir, şimdi yeni bir DÜNYA kurulmak isteniyor. Kurulması düşünülen yeni Dünyanın sancısı burada başlıyor, AK PARTİ den CHP’ye FED den PENTGONA, Bankacılık sisteminden KUR OYUNLARINA, TRUMP tan MAKRON a, Moskova’dan Tel Aviv’e kadar olan her yerde bu hareketi görmek mümkün, olan budur!
Amerika Birleşik Devletleri yeni sistemin merkezine kendini konumlarken diğer Ülkeleri, aileleri ve liderleri de yakınlık derecesine göre seçmek istiyor. ABD’deki gücün merkezinde KATOLİK bir yapı var, elbette Evangelistler ve Yahudiler burada yer almak için mücadele ediyorlar. Bir ittifak söz konusu gibi, Washington’un değişim isteği kaynakların kimler tarafından kontrol edileceğinin önemini de burada ortaya çıkartıyor. Uzun yıllardır süren ortaklığın bozulması, dünyanın yeni dengesine oturmasını da zorlaştırıyor. Önceki sistemin MİMARLARI her iki tarafta da YAHUDİLER vardı. Çekişme merkezde kimlerin olması ile başlıyor ve birliktelik sağlanamıyor
1945-1990 arası bir dönem ABD Başkanlığını yapan Kennedy Washington’un karşısında yer alan MOSKOVA yerine Berlin’i rakip almak istedi düzen koruyucular tarafından öldürüldü. Gözünün yaşına bakmadılar denge ABD ile Sovyetler arasındaydı, bozulamazdı. Dünya bu DÜŞMAN KARDEŞLER iklimi ile yönetiliyordu. ABD nokta atışlar yapsa da, Pentagon (KATOLİKLER) yönetimde yeni sistem için yapılan atışları karşılıyor ve ağır cevap veriyor. ABD içinde hep güçlü olan Rothschild ailesi (Yahudi) de bu atışların hedefinde. Aile, belli noktalarda buna karşılık verirken, Amerikan sisteminin yeni finans oyuncuları Rothschild ailesine ağır darbe vurdu. Bunu Türkiye’deki KUR OYUNLARINDA gördük hissettik. Öncelikli olarak Türkiye, Rusya ve İran’da çok güçlü bir Edmond ve Rothschild etkisi vardır.
1 trilyon dolara hükmeden Edmond ve Rothschild Varlık Yönetimi, Pentagon’un yeni finans oyuncularının etkili atağına karşılık veremedi, İddialar çeşitli… Batı’da yazılanlara bakarsanız Edmond de Rothschild TÜRK LİRASIN da değer kaybı nedeniyle 65 milyar dolar zarar etti. Fransa merkezli şirket, 33 ülkede faaliyet gösterirken İran ve Rusya’daki Dolar operasyonlarında 100 milyar dolar zarar etti. Belli ki bu ülkelerde çok güçlü fonları bulunan Edmond ve Rothschild aileleri böylesine güçlü saldırı beklemiyordu. Aynı Edmond ve Rothschild varlık yönetimi şirketin uzantısı olan Barings de Türkiye’de büyük bir kayıp yaşadı. Barings, gizli alanlarda çok güçlüdür. Merkezi ABD’nin North Carolina’da bulunan şirket Washington’ın finans bölümünü de kontrol ediyor. Türkiye üzerinden iki dalgadan zarar ettiler yani… Çok özel planlanan bu saldırılara karşı, Barings, Edmond ve Rothschild Varlık Yönetimi, karşılık veremedi.
Yine batıda yazılanlara göre Barings, Edmond ve Rothschild Varlık Yönetimi, Körfez ülkelerinde atağa geçti. Dikkatlice baktığımız zaman Körfez’in de ikiye bölündüğünü görürüz! Katar, Kuveyt, Umman ve Ürdün ile yakın yürürken, ABD’nin karşısında konumlanan diğer Ülkeler. PENTGONALA Körfez’in diğer önemli ülkeleri Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır Pentagon’a bağlandı. Katar ablukasını başlatan ülkelerin Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır olması da bu derin kırılmanın belgesi oldu. Bu açıkça gösteriyor, ABD birde içerde güç savaşına devam ediyor.
Benjamin Rothschild, Fransa’da yaşar ve Cumhurbaşkanı MAKRON’ a, “Malikaneye bekliyorum” mesajını gönderdikten 45 dakika sonra yakışıklı genç lideri evinde ağırlar. Edmond ve Rothschild Varlık Yönetimi, Akdeniz’de çok özel bir banka kurmak için plan yaptı. Hatta bu plan Akdeniz’deki enerjinin para üssü olacaktı. Bu da PENTAGON tarafından engellendi. En azından bankanın güçlü doğmasının önüne geçildi. Elbette Edmond ve Rothschild Varlık Yönetimi pes etmedi. Fransa’nın Akdeniz ve özellikle Kuzey Afrika’daki gücü düşünülürse, bu banka mutlaka açılacak, ama mücadele tam gaz devam. PENTAGON ‘un öncelikli hedeflerinden biri olan bankaya karşı, birçok operasyon gördük. ABD’de çok önemli bankacılar, bu yeni bankada çalışacaktı. Birçoğu komik suçlarla ülkeden çıkış yasağı ile karşı karşıya kaldı. Aile, 11 kişilik banka yönetimlerinde aldığı kararları kolay değiştirmez. Ancak en önemli 5 kişi ülkeden çıkamayınca operasyon yattı. En azından beklemeye alındı.
Buna rağmen FRANSA BANKACILIK SİSTEMİ OLAYINA DAHİL OLDU. Yurtdışı çıkış yasağı ile ilgili üst mahkemeye başvuruldu. Çünkü Akdeniz, artık çok önemli bir geçiş noktası, denizaltı zenginlikleri o bölgeyi elmas olarak gösteriyor. Dolayısıyla bölgeye sınırı olan ülkeler için de sorun başlıyor. Türkiye de İran da Rusya da bu nedenle hedef! ABD hem AİLEYİ törpülemek hem de üç ülkeyi kontrol etmek istiyor… Azerbaycan, Irak ve Suriye, Suriye de sıkıntılı, hepsinin nedeni AKDENİZ! Bu denklemde geleceği gören bir TÜRKİYE var. Bu nedenle kimseye karşı eğilmiyor, alttan almıyor, Akdeniz ve Ege’de Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail ve Yunanistan’la karşı karşıya geliyor. AKDENİZ de MİLLİ PLANLAR için mücadele veriliyor. ABD ise AKDENİZ konusunda TÜRKİYE ye hiç mi hiç açık değil, Hepsini almak istiyor. Ankara asla ve katiyen böyle bir şeye izin vermez, ABD de biliyor. Ama kartlarını oynamaktan geri durmuyor, Akdeniz için plan yapan ülke sayısının 43 olduğunu düşünürsek, ekonomik veya askeri savaşın ilk nedeni de elbette Akdeniz olacak. Zaten içinden geçtiğimiz zaman diliminde karşımıza çıkan PASTÖR BRUNSON gibi yapay krizlerin asıl nedeni de AKDENİZ! Bunu anlasak çok iyi olur. DOLAR da EURO da bu nedenle zoraki tırmanışta! AKDENİZ den ve geleceğimizden bizleri koparmak için! Çalışacaklar, Başaramayacaklar ama deneyecekler, bilelim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?