Öztürk: “Eğribel Tüneli Giresun’un Kaderini Değiştirecek”

Öztürk: “Eğribel Tüneli Giresun’un Kaderini Değiştirecek”

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, halen açma çalışmaları devam eden Eğribel tünel inşaatında incelemelerde bulundu. 

İlçe ziyaretleri sırasında Eğribel Tünel inşaatındaki çalışmaları yerinde inceleyen Sabri Öztürk, bu proje Orta Karadenizi, İç Anadolu’ya bağlayan önemli akslardan birisi olup, 1. Sınıf devlet yoludur. Tünelin tamamlanması ile birlikte, Giresun ile Sivas arasında kesintisiz trafik sağlanacak, bölgedeki ulaşım sorununa çözüm olacak, bölgenin ticaret, ekonomi, sanayi ve turizmine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Tünelin inşaat çalışmalarından bilgi alan Öztürk, “Şu anda 2 tüpten oluşan ve her biri 2200 metre uzunluğundaki tünelin kuzey girişinde çalışmaların başladığını belirterek, inşallah bittiğinde tüne 5905 metre uzunluğunda çift tüpten oluşacaktır. Tünelin hizmete açılması ile yüksek rakımdan dolayı aşırı kar yağışı ve buzlanmaya maruz kalan Eğribel Geçidi tarihe karışacak, yol kullanıcılarına daha konforlu ve güvenli bir ulaşım hizmeti sunulacağını söyledi.

Öztürk, tünelin ulaşım hizmete açılması durumunda 20-25 dakikada geçilen kesimde seyahat süresi 5-10 dakikaya düşecektir. Böylelikle zamandan ve yakıttan önemli bir tasarruf elde edilerek milli ekonomiye katkı sağlayacaktır. 2015 yılında yapımına başlanılan tünel projemiz 2018 yılı itibari ile tamamlanması hedeflenmektedir.

Öztürk, “Eğribel Tünelin sadece Giresun’u Şebinkarahisar’a değil, Karadeniz’i GAP ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak. İlimize sosyal, ticari birçok katkısı olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan’ımız olmak üzere, Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?