ÖZTÜRK: PİYASALAR TOPARLANACAK

ÖZTÜRK: PİYASALAR TOPARLANACAK

ÖZTÜRK: Yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemine gireceğiz”DEDİ

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesi üzerinde AK Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, küresel şokların en büyüğü olan Kovid-19’un bütün dünyanın dengelerini bozduğu gibi Türkiye ekonomisini de olumsuz etkilediğini söyledi.

Ekonomilerin salgın nedeniyle eşi benzeri görülmemiş bir arz ve talep daralmasından geçtiğine dikkati çeken Öztürk, ‘Dünyanın en zengin ülkelerinin bile kurumuş yapraklar gibi savrulduğu bir dönemde Türkiye; aldığı tedbirlerle, oluşabilecek sıkıntıları en aza indirmeye çalışmakta, her alanda güven ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Ancak, yaşadığımız kritik sürecin ruhuna uygun şekilde devlet ve millet olarak fedakârlık yapmak, bazı acı ama doğru reçeteleri uygulamak zorunda kaldığımız da bir gerçektir. İnşallah önümüzdeki dönemde bu salgının etkilerinin azaldığı ve yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemine gireceğiz’ diye konuştu.

2021 yılı bütçesinin, Kovid-19 etkilerinin olduğu bir dönemde hazırlandığını anımsatan Öztürk, ‘Bu süreçte Hazine ve Maliye Bakanlığımızdan; beklentilerimiz var. Fiyat istikrarını sağlayacak, mali disiplini koruyacak, para ve maliye politikalarında koordinasyonu artıracak, yatırım ortamını iyileştirecek, üretim odaklı gelir oluşturma potansiyelimizi yükseltecek, salgının olumsuz etkilerini giderecek, ekonomik ve sosyal dönüşüm programlarını hayata geçirecek bir performans bekliyoruz’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Nasıl olacakmış Lütfen Giresun a. Geldiğin de
    ATAPARK a gelip anlatsın bizde anlayalım
    Dükkan 10 gündür giren yok Telefon bile çalmıyor
    Nasıl ödenecek bu kiralar maaşlar sigortalar vergiler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?