REKTÖR CAN GÖREVİNE BAŞLADI

REKTÖR CAN GÖREVİNE BAŞLADI

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Yılmaz Can görevine başladı.GRÜ personeli tarafından kapıda karşılanan Can,güçlü bir üniversitenin Giresun’u da güçlü kılacağını söyledi

Can, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31 Temmuz 2023 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanmış bulunmaktayım.

Öncelikle bizi bu göreve tekrar layık gören, planladığımız hizmetleri gerçekleştirme fırsatı veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın YÖK Başkanımıza, görevde bulunduğum süre içinde sürekli desteğini gördüğüm Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye şükranlarımı sunuyorum.

Yeniden rektörlük görevini üstlenirken, Üniversitemiz gelişmesi, güçlenmesi, üniversiteler içinde saygın bir konum elde edebilmesi için yoğun bir gayretle çalışacağımı belirtmek isterim. Hızla fiziki alt yapı ve üst yapı eksikliklerimizi tamamlamak, gerekli teknik donanım ve sosyal donatıları ikmal etmek, akademik kadromuzu güçlendirmek başlıca hedeflerimiz olacaktır.

Fen bilimleri, sosyal bilimler ve mühendislik alanında eğitim hizmeti veren akademik birimlerimiz şehrimizin batısında yer alan Güre Yerleşkesi’nde, sağlık bilimleri alanında faaliyet gösteren akademik birimlerimiz ise şehrimizin doğusunda Aksu Mahallesinde bulunan Eğitim Araştırma Hastanemizin yanında konumlanacaktır.

Fındık temalı ihtisas üniversitesi ilan edilen Üniversitemiz yapacağı arge çalışmaları, bilgilendirme, bilinçlendirme ve yönlendirme faaliyetleriyle öncelikle fındık üreticilerine, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu bağlamda yol haritamız belirlenmiş olup, çalışmalarımız devam etmektedir.

Geride bıraktığımız süreçte bize güvenen ve Üniversitemize desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza, ilimiz valisine, ilimiz milletvekillerine, il ve ilçe belediye başkanlarımıza, STK temsilcilerine, ayni ve nakdi destekleriyle bize güç veren hayır sahibi güzel insanlara gönülden teşekkür ediyorum.

Saygın, güçlü bir üniversite Giresun’u da güçlü ve saygın kılacaktır.”dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?