Saadet Partili Doğan’dan, ‘Güncel Tespitler’

Saadet Partili Doğan’dan, ‘Güncel Tespitler’

Saadet Partisi (SP) ) Giresun Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen eğitim programı, SP Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Mesut Doğan’ın ‘Güncel Tespitler’ başlıklı konuşması ile gerçekleşti.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Giresun Şubesi’nde 12 Mart 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda salonun tamamen dolması sebebiyle ayakta kalan katılımcılar için sandalye takviyesi yapıldı.

Programda ilk konuşmayı SP Giresun İl Başkanı Ömer Öztürk yaptı. Başkan Öztürk, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Milli Görüş düşüncesine sahip olan bizlerin ezelden ebede devam edecek bir mücadelemiz var. Bu mücadelede tüm gücümüzü kullanarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında parti olarak eğitime de önem veriyoruz. Bu eğitim çalışmaları önümüzdeki günlerde artarak devam edecektir.”

Başkan Öztürk’ün ardından kürsüye gelen SP Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Mesut Doğan, ‘Güncel Tespitler’ başlıklı konuşmasında Türkiye’nin güncel siyasi ve ekonomik sorunlarını gündeme getirirken; Saadet Partisi’nin bu sorunlar karşısındaki çözüm yollarını katılımcılara şu şekilde anlattı:

“Geçtiğimiz 15 gün içinde Milli Görüş’ün lideri merhum Necmeddin Erbakan’ı rahmetle andık. Erbakan hocamızın birçok özelliği vardı. Bunlardan en önemlisi bizim için bir okuldu. Bu okulda yıllar boyu Milli Görüş mensupları yetişmiştir.

Necmeddin Erbakan, vefatına çok yakın bir dönemde şunu söylemiştir: “Kim siyonizmin felsefesini bilmiyorsa; bilerek ya da bilmeyerek siyonizme hizmet ediyor demektir.” Selçuklu’nun, Osmanlı’nın ve Türkiye’nin; İsrail’in gelişmesinde en önemli engel olduğu bir gerçektir ancak son 10-15 yılda bu süreç sekteye uğramıştır. Bu da zaten AKP iktidarının dönemidir.

Bu dönemde 5 önemli nokta oluşmuştur. Bunlardan birincisi kutuplaşmadır. İkincisi ekonomide çöküş sürecidir. Üçüncüsü sosyal zeminde çürüme oluşmuştur. Dördüncüsü Türkiye’nin bölünme süreci gündeme gelmiştir. Beşincisi ise Türkiye ile komşuları arasında savaş ortamı oluşmuştur.

Ülkede siyasi bir kutuplaşma söz konusudur ve bu kutuplaşmadan dolayı AKP, CHP ve MHP arasında oluşturulamayan uzlaşma, sadece Saadet Partisi’nin siyasete bakış açısı ile sağlanabilir. Saadet Partisi olarak biz diyoruz ki; ‘Türkiye bir savaşa girmek durumunda kalırsa; meyhanede içki içen genç ile 5 vakit namazı camide cemaatle kılan genç omuz omuza verecek ve bu ülkeyi savunacaktır. Ancak mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan iken şunu demiştir: ‘Ya bitaraf olursunuz, ya da bertaraf olursunuz.’ Bu bir ayrımcılıktır. SP siyasetinde bunu bulmanız mümkün değildir.

Türkiye ekonomisi çökme noktasındadır. Esnaf ve köylü batma noktasına gelmiştir. Vatandaş elektrik, su, doğalgaz gibi faturasını ödeyemez, okula giden çocuğunun cebine harçlık koyamaz oldu. Bunun en önemli sebebi vatandaşların çok büyük bir bölümünün bankalara olan kredi borcudur. Bazı vatandaşların 2, 3 hatta 4 ayrı bankaya kredi borcu var. Bu miktar da 1,5 trilyon TL. Bu eski para birimiyle değil; bugünkü kullandığımız 6 sıfırı atılmış Lira üzerinden hesaplanan miktar. Artık gerisini siz düşünün. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin ve vatandaşların sadece 1 yılda ana paraya değil; faize ödediği para 300 milyar TL. Biz; ‘Faiz haram’ derken bize dudak bükenlerin bugün faiz batağında iflasın eşiğinde yaşaması sebebiyle gerçekten üzüntü içindeyiz.

Sosyal hayatta çürüme AKP döneminde inanılmaz bir artış yaşanmıştır. Gazeteler, televizyonlar ve sokaklarımızda yaşananlar utanç vesilesidir. İslam inancı ile uzaktan yakından alakası olmayan bir yaşam tarzı AKP döneminde hayatımıza girmiştir. Öz babası tarafından tecavüze uğrayan kızımızın haberini, annesi tarafından hastanede boğulan bebeğin haberini, okulda öğrencisi tarafından öldürülen öğretmenin haberini okur olduk. Kim ne derse desin Saadet Partisi bir gün mutlaka iktidara gelecek. Bu kaçınılmaz bir durumdur. İktidara geldiğimizde ekonomik çöküntü bir şekilde çeşitli tedbirlerle düzeltilir. Peki, AKP döneminde inanç anlamında erozyona uğramış bu gençler ne olacak? İşte en önemli sorunumuz bu.

Türkiye tarihinde ilk defa AKP döneminde toprak bütünlüğümüz tehlikeye düşmüştür. Çanakkale Savaşı’nda resmi rakamlara göre 250 bin, gayri resmi tespitlere göre de 400 bin civarında vatandaşımız şehit olmuştur. Bu şehitlerin içinde Türk var, Kürt var, Arap var, Çerkez var, Laz var, Sünni var, Alevi var. Bu insanlar sadece Türkiye bölünmesin diye can vermişler ve şehit olmuşlardır. Bugüne baktığımızda o şehitlerin çocukları birbirinin boğazını sıkar duruma gelmişlerdir. Neden? Çünkü ötekileştirme AKP’nin en önemli siyasi söylemidir de ondan. Bugün teröre ağır darbe vurduğunu söyleyen AKP’ye şunu soruyorum: ‘Bugünkü mücadeleniz doğruysa, dün yaptığınız mı yanlıştı? Eğer dünkü yaptığınız doğruysa, bugünkü mücadeleniz mi yanlış?’ Biz Saadet Partisi olarak geçtiğimiz yıllarda PKK ile aynı masaya oturduğu deşifre olan AKP’ye; ‘Yanlış yapıyorsunuz’ demiştik. Dün ne demişsek, bugün de sözümüzün arkasındayız.

Dünyanın süper güçleri AKP döneminde komşularımızla savaşa girecek ortamı yaratmışlardır. İslam devletleri ile sorunlar yaşayan AKP iktidarının en önemli müttefiki İsrail olmuştur ve bunu AKP Hükümeti’nin Sözcüsü Ömer Çelik bizzat kendisi söylemiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan da; ‘Evet, İsrail bizim dostumuz çünkü biz İsrail’e mecburuz’ demiştir. Bizim de içinde bulunduğumuz bu İslam coğrafyası nasıl kurtulur biliyor musunuz? İsrail’e mecbur olduğunu söyleyen devlet başkanlarına mecbur olmadığı zaman İslam dünyası kurtulur.”

Program sonunda, SP Giresun Kadın Kolları tarafından hazırlanan fındık paketi; SP Karadeniz Bölge Sorumlusu ve SP Giresun eski İl Başkanı Süleyman Tekbaş tarafından, SP Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Mesut Doğan’a takdim edildi.

Haber: Hakan UĞURLU

SAADEWT PARTİSİ (2)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?