SAHİLDE ATEŞ YAKARAK FINDIK NÖBETİNDELER!

SAHİLDE ATEŞ YAKARAK FINDIK NÖBETİNDELER!

SEDAT KARAKAYA
Soğukla birleşen yağmurlu hava fındık hasadını bitirip fındıklarını harmanda kurutanlar için pek yüz güldürmedi.Bu durum hem köy kesiminde harmanı olan için hem de kent merkezinde kurutmaya çalışanlar için aynı oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde hava sıcaklığının 2-4 derece artarak mevsim normallerinde seyredeceğini açıkladı. Ancak gündüzleri ara ara sıcak günler yaşayan Giresunlular fındık kurutmak için esaslı bir hafta aralıksız sıcak günler bekliyor.Giresun sahilinde fındık kurutmaya çalışan gençlerden Ramazan Özdemir,Mehmet Yılmaz,İsa Karataş ve Nuri Özmen ateş yakarak ısınmaya çalıştıklarını söyledi.Sahil kesiminde akşam soğuğuyla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten gençlerden Ramazan Özdemir bir haftadan fazladır fındık kurutmaya çalıştıklarını,üşüyünce gecenin ilerleyen saatlerinde ateş yaktıklarını belirtti.Nuri Özmen ise araç olmasına rağmen soğukla baş edemediklerini, bu yüzden etraftan topladıkları dal parçası ile ateş yakarak ısındıklarını ifade ederek fındıkta fiyat beklentisini açıkladı. Taban fiyatın 17 TL olmasına rağmen inen fiyatların kendilerini üzdüğünü belirten Özmen, “Bu sadece adaletsizlik”diye konuştu.
(Devamı Sayfa 2’de)
HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYREDECEK
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre ise, hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava durumu şöyle:Yurdun batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, Ankara’nın kuzeybatısı, Bolu, Zonguldak ve Düzce çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Kıyı Ege ile Manisa’nın doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?