Şebinli Muhammet İlçeyi Yasa Boğdu

Şebinli Muhammet İlçeyi Yasa Boğdu

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Muhammed, girdiği baraj gölünde boğuldu.

HABER: SEDAT KARAKAYA

Şebinkarahisar ilçesinde serinlemek için girdiği Kelkit ırmağının Kılıçkaya barajına birleşme noktasına yakın yerde bulanık sularda kaybolan 15 yaşındaki Muhammet Gülbahar’dan kara haber geldi.

15 yaşında Muhammet Gülbahar, sıcak havadan bunalınca arkadaşlarıyla beraber baraj gölüne girdi.Ancak iddialara göre yüzme konusunda çok da başarılı değildi Muhammet.İlçeye bağlı Bayram köyü nüfusuna kayıtlı Muhammet, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 10. Sınıfa geçmişti.Ağcaimam mahallesinde Kelkit ırmağının Kılıçkaya barajına birleşme noktasında arkadaşlarıyla yüzerken bir anda yüzerken gölde fazla açıldığı,suyun bulanık olması sonucunda derinliği fark edemeyerek çok açıldı. Boyunu aşan yerde çırpınmaya başlayan  talihsiz Muhammet’i fark eden arkadaşları köyde bulunanlardan yardım istedi.

Köylü vatandaşların çabasıyla baraj gölünden çıkarılan  15 yaşındaki Muhammet olay yerine gelen ambulansta ilk müdahalenin yapılmasının ardından Şebinkarahisar Devlet Hastanesine getirildi. Jandarma ekipleri de olay yerinde hazır bulundu. Konuyla ilgili olarak, Muhammet’in yaklaşık 1 saat suyun altında kaldığı, kalbinin durduğu , ancak acil serviste müdahalelerin ardından kalp atışlarının yavaş yavaş normale döndüğü, Trabzon’dan helikopter ambulansın istenildiği ve onay verildiği ancak; hava muhalefetinden dolayı helikopter ambulansın iptal edilerek karayolu ambulansıyla Giresun İlhan Özdemir Devlet Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Hastane önünde gece sabahlara kadar bekleyen yakınları ve ailesine acı haber hastaneden sabah saat 4 sularında verildi.

Bu acı haberle adeta yıkılan  Muhammet’in Din görevlisi babası Lokman Gülbahar ve eşi fenalık geçirdi.Otopsisi  için Trabzon Adli Tıp Kurumuna götürülen Muhammet’in cansız bedeni daha sonra Bayram  köyü mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.Muhammet’ten geriye hüzün ve gözyaşlarıyla ölmeden önce çekilen bu son fotoğraflar kaldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?