ŞENLİKOĞLU VE BOZALİOĞLU’NDAN TAM DESTEK

ŞENLİKOĞLU VE BOZALİOĞLU’NDAN TAM DESTEK

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve belediye meclis üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürütmekte olduğu “Barış Pınarı Harekâtı” ile ilgili basın bildirisi okuyarak, şanlı ordumuzun her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler.
Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yapmış olduğu basın açıklamasında şunları ifade etti;
“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın gü-venliğini sağlamak, bir barış kori-doru tesis ederek Suriyeli kardeş-lerimizin bir an önce kendi toprak-larına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını baş-latmıştır.
Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Bu çerçevede, Giresun Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”
Siyasi parti grupları adına ise konuşmayı Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Gökhan Bozalioğlu yaptı.
Bozalioğlu yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DEAŞ = PKK = PYD = YPG Terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş, yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen barış pınarı operasyonunu Giresun Belediye Meclis Üyeleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Giresun Belediye Meclis Üyelerimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?