SESSİZLİĞE BÜRÜNEN CADDE VE SOKAKLAR KÖPÜKLÜ SUYLA YIKANDI

SESSİZLİĞE BÜRÜNEN CADDE VE SOKAKLAR KÖPÜKLÜ SUYLA YIKANDI

Giresun Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele genelgesi kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek, sessizliğe bürünen cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayıp dezenfekte ediyor.

Belediye Temizlik İşleri bünyesinde oluşturulan ekip, özellikle kent merkezinde dezenfeksiyona ağırlık veriyor. Hafta içi halkın yoğun olarak kullandığı ana caddelerde gerçekleştirilen dezenfekte çalışmasında yollar özenle yıkanıyor.

Ana caddeler ile bunlarla bağlantılı sokaklarda çalışmalarını sürdüren ekipler için, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokakların boş kalması da büyük kolaylık sağlıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Normal günlerde olduğu gibi hafta sonu sokağa çıkma yasağında da işimizin başındayız.” diyerek:” Biz işimizi ve şehrimizi çok seviyoruz. Tedbirlerimizi elden bırakmadan şehrimizde önlem almaya devam ediyoruz. Bizim için vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu hassasiyetle şehrimizde korana virüs salgınıyla mücadele kapsamında çalışmalarımız üst seviyelerde devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?