SP’DEN İSRAİL İLE YAPILAN MAVİ-MARMARA ANLAŞMASINA TEPKİ

SP’DEN İSRAİL İLE YAPILAN MAVİ-MARMARA ANLAŞMASINA TEPKİ

Başkan Öztürk iktidarı eleştirdi.

Saadet Partisi Giresun İl Teşkilatı aylık olağan İl Divan toplantısını Pazar günü yaptı. Toplantıda İl ve İlçe teşkilatlarının 1 aylık çalışmaları değerlendirildi ve gelecek 1 ay için yapılacak çalışmalar anlatıldı.

Gündemle alakalı konuşmalarda söz alan İl Başkanı Ömer ÖZTÜRK Türkiye ile israil arasında Mavi Marmara konusunda yapılan ön anlaşmayı eleştirerek; “Böyle bir mutabakat asla kabul edilemez. Mavi Marmara’da şehit edilen insanların kanı üzerine imzalanacak her türlü pazarlık anlaşma, mutabakat, gaflet ve dalalettir. Böyle bir mutabakatın altında imzası olanlar ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremeyecektir. AKP iktidarı dış politika da zaten iflas etmişti. Şehitlerin kanı üzerinden yaptığı bu mutabakat vicdanen de iflas ettiğinin göstergesidir.” Dedi.

Açıklamasının devamında mutabakat imzalanmasının gerekçesini soran Öztürk; “Gazze’ye uygulanan abluka mı kalktı? israil’in Filistinlilere uyguladığı devlet terörü mü son buldu? Elbette hayır. israil Tazminat ödeyecekmiş. Para verecekmiş. Yazıklar olsun.” Dedi.

İktidar partisinin 13 yılda İslam Birliği için mücadele etseydi bugün israil’in, ABD’nin uydusu olmak zorunda kalmazdı değerlendirmesinde bulunan Öztürk; “bizim ısrarla üzerinde durduğumuz şahsiyetli dış politika vurgusunun ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. İnşallah milletimiz zamanı geldiğinde bu utanç mutabakatını yırtıp atmasını bilecektir.” Dedi.

Daha sonra söz alan GİK üyesi Bekir Demirkaya hükümetin açıklamış olduğu eylem planını eleştirerek, Yeni Türkiye ve 2023 hedefi ile yola çıktıklarını söyleyen iktidar partisinin gerçeklerinin bu eylem planı ile ortaya döküldüğünü belirterek; ”şimdi 6 aylık eylem planına bakıyoruz. İçeriği boş. Yeni bir Türkiye söylemi ile ortaya çıkan ve en güçlü bir şekilde mecliste temsil edilen partinin 6 aylık eylem planı. İktisadi ve uluslararası açıdan Türkiye’yi 2023 yılına taşıyacaklarını söyleyen iktidarın 6 aylık eylem planı. Çeyiz hesabına katkı. 10 bin tl biriktirirsen 2 bin tl. verilecek. 2 bin tl. için bankaya mahkum olacaksın. Tabii 27 yaşını da geçmemen gerekiyor.  Gençlere faizsiz kredi. Ne şartlarda ve nasıl alınacağı belli değil. Burslara 50 tl. sadaka zammı. Ev alacaklara cüzi bir yardım. Emeklilere 100 tl’lik sadaka. Zaten verecek oldukları bu 50 tl, 100 tl. zam enflasyonla beraber eridi gitti. Bu nasıl bir eylem planı. Hani ağır sanayi hamleleri? Nerde yüksek teknolojik ürünler üretmek için kurulacak organize sanayi bölgeleri. Nerde yerli uçak fabrikaları, yerli otomobil fabrikaları? Bir takım belirsiz şartlara bağlanmış, belirlenen şartlarında yerine getirilmesi imkansız bir plan. Aslında bütün bunları karşılamaya bütçemiz yetmiyor ama yine de ağızlara bir parmak bal çalalım zihniyeti.” dedi.

Her zaman Saadet Partisi ile diğer partilerin arasında 5 katı kadar fark olduğunu belirten Bekir Demirkaya; “Saadet partisinin iktidarında bütün bu yapılanlar 5 katına çıkacaktır. Bu bir zihniyet meselesidir ve batıla hizmet edilerek bu zihniyet kazanılmaz.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?