KİTAPÇI AKP’Yİ ELEŞTİRDİ

KİTAPÇI AKP’Yİ ELEŞTİRDİ

İktidarın 2 aylık icraatı ele alındı

CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı,iktidarın 2 ayda beklenen adımları atamadığını söyledi

Kitapçı”Seçimlerin ardından neredeyse 2 aylık bir zaman geçmesine karşın, iktidar partisi vaat ettiği hiçbir konuda somut bir çalışma ortaya koyamadı.

Ülke gündeminin ilk sırasına dış ilişkiler yerleşirken, her gün bir komşu ülke ile sorun ortaya çıkıyor. Doğu ve Güneydoğu da yaşanan savaş hali artık sıradanlaştırılmış görünüyor. Kamuoyuna gerçekler bir türlü açıklanmıyor.  Her konuda ilk açıklamayı yapan saray, zaman zaman ortaya çıkan bir başbakan var.

Dünya da petrol fiyatları dip yapmış, bizim ülkemizde en pahalı petrol ürünleri satılıyor. Esnaf siftahsız kepenk kapatırken, işçi kredi kartına mahkum olmuş, işsiz, işçi bulma kurumu kapısında kölelik düzeni gibi birkaç aylığına karın tokluğuna çalışmak için listelerde adını arıyor. Devlet çalıştırdığı vatandaşlara insanca yaşayacağı geliri sağlayamıyor.

Giresun’da hep bir sahipsizlik devam ediyor. Siyasetçiler ziyaretleri bitirip, icraatlara başlayamadılar. Her şeyin başı olarak gösterilen Sayın Nurettin Canikli’nin bakan yapılmayışının moral bozukluğu henüz atlatılmış değil.

Ana muhalefet partisi olarak, Sayın Canikli’nin bakan yapılmayışının, Giresunluya haksızlık olduğunu ifade ettik. Ancak bu konu artık geride kaldı. AKP temsilcileri, üniversitenin yakasını bırakıp, Giresun’a hak ettiği hizmetleri getirmek için çalışmalıdır.

Giresun, 13 yıllık AKP iktidarında alamadığı yatırımları almalıdır. Göçün durması, kalkınmanın yakalanması için iktidar vekilleri mesai harcamalıdır. Sizler bakarken, komşu iller hizmeti almaktadır. Uyanıp sağınıza, solunuza bakınız.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?