T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2020/4372 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2020/4372 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 389 Ada, 18 Parsel, HACIHÜSEYİN Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat, Konut Nitelikli, 5 Nolu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm 3. Kat, 5 Bolu bağımsız bölüm onaylı projesine göre ve yerinde yapılan ölçüme göre brüt 123,82 m’,net 105,57 m’ dir..Değerlemeye esas olan bağımsız bölümün bulunduğu Taşınmazın bulunduğu yer Karadenize 150,00m,Belediye binasına 950,00m,Hükümet konağına 2.600,00 m dir.Ayrıca yakın çevresinde fırın,oto galeri,gübre bayi,balıkçı,marketler,müze,cami,lokanta gibi bir çok iş yerine yürüme mesafesindedir.Mahal olarak her zaman için tercih edilen bir mahaldir.Yapılaşması hemen hemen tamamlanmış bir mahaldir.Taşınmazın bulunuduğu yapının asansörü mevcut olup dış cephe sıvalı ve boyalıdır.Taşınmaz onaylı projesine göre bir salon,mutfak,3 oda,banyo,tuvalet,hol,kiler,2 adet balkondan oluşmaktadır.Isıtma sistemi doğalgazlı olan bağımsız bölümün daire giriş kapısı çelik kapı iç kapılar ise camlı masif ahşap kapılardır.Döşeme kaplamaları odalarda laminat parke,ıslak hacimlerde ise seramik kaplı olup tavan ve duvarları plastik badanılıdır. Bilirkişi tarafından, Meskenin inşaat değeri 168.662,52 TL, arsa payı değeri 66.899,52 TL, ortak kullanım alanı-şerefiye…vs değeri 34.437,94 TL olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz E:5 Odunluk eklentisiyle birlikte satılacaktır.
Kıymeti : 270.000,00 TL – KDV Oranı : %1 – Ana Taş. Yüzölçümü : 966,63 m2 – Arsa Payı : 14/708
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Yapı nizamı, 8 kat yapılaşma koşulu ile konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu sicil kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/02/2021 günü 10:45 – 10:50 arası
2. Satış Günü : 08/03/2021 günü 10:45 – 10:50 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu – Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/4372 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.09/12/2020

Eyüp ŞAHİN
İcra Müdür Yardımcısı
151168
(e-İmzalıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?