TEMÜR VE İLÇE BAŞKANLARINDAN KARAYOLLARI ÇIKARMASI

TEMÜR VE İLÇE BAŞKANLARINDAN KARAYOLLARI ÇIKARMASI

400 Milyonluk ödeneğin ilk bölümü olan 140 milyon Özel İdare hesaplarına yattı.İhaleler için düğmeye basıldı

AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür,Giresun’un sorunlarının çözümü için temaslarını hızlandırdı.Temür , Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık’ı ziyaret ederek ilçelerin taleplerini iletti ve çalışmaların hızlandırılmasını istedi

Temür, Piraziz’den Eynesil’e, Doğankent’ten Çamoluk ilin sorunlarını yakinen takip ederek, çözüm noktasında gerekli girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Milletvekili Temür, AK Parti Yağlıdere İlçe Başkanı Ömer Bayram, Dereli İlçe Başkanı Yusuf Geldi ve Tirebolu eski İlçe Başkanı Yaşar Dikmen ile Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Yağlıdere, Dereli ve Tirebolu ilçelerinde karayolları tarafından yürütülen çalışma ve yatırımlar istişare edildi.

Bölge Müdürü Aşık’ı misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Milletvekili Temür, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü koordinesinde Giresun’da yürütülen çalışma ve yatırımlardan dolayı Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ve Mehmet Aşık ve karayolları çalışanlarına teşekkür etti. Her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da yürütülen çalışmaların yakinen takip ettiklerini belirten Milletvekili Temür, “Yağlıdere İlçe Başkanı Ömer Bayram, Dereli İlçe Başkanı Yusuf Geldi ve Tirebolu eski İlçe Başkanı Yaşar Dikmen ile Karayolları 10. Bölge Müdürümüz Mehmet Aşık ile yaptığımız görüşmede başta 20 Ağustos 2020 tarihinde Dereli, Yağlıdere ve Tirebolu ilçeleri ile Giresun merkez Çaldağ-İnişdibi köylerinde meydana gelen sel felaketi sonrası oluşan hasarların giderilmesi noktasında yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldık. Eksikliklerinin giderilmesi noktasında ise görüş alışverişinde bulunduk. Amacımız Giresun’un her noktasına hak ettiği hizmeti ulaştıra bilmek. İlimizde yürütülen ulaşım çalışmalarıyla karayollarımız daha güvenli ve konforlu hale gelecektir. İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır” dedi.

Temür ayrıca ödenek müjdesi verdi.Temür” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile İçişleri bakanımızın talimatları doğrultusunda, Giresun’umuzda 400 milyon civarında ki afet noktalarının ödeneğinin 140 milyon lirası Özel idare hesaplarına ve çeşitli belediye hesaplarına aktarılmıştır. Özel idaremiz afet noktalarıyla ilgili ilçelerin köylerinde menfez ve istinat duaları olarak 100 milyon liranın üzerinde ihalesini tamamlamıştır. Bu kısım bittikten sonra diğer kısımlarla alakalı gerekli çalışmalar yapılarak ihaleler tamamlanacaktır”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?