TEMÜR’DEN 130 MİLYON TL ÖDENEK MÜJDESİ

TEMÜR’DEN 130 MİLYON TL ÖDENEK MÜJDESİ

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Temür, bu hafta içinde Giresun’a 130 milyon TL ödenek geleceği müjdesini verdi.

Bakan Ali Yerlikaya ile yaptığı görüşmenin oldukça verimli geçtiğini anlatan Temür, “Partimizin Kızılcahamam Kampında İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya ile yapmış olduğumuz görüşmede, İlimizde meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için gerekli ödenek talebinde bulunduk. Bugün AFAD Başkanımız Sayın Okay MEMİŞ ile yaptığımız görüşme sonucunda sayın bakanımızın takdirleriyle Giresun İlimize önümüzdeki hafta 130.000.000TL (yüz otuz milyon) ödeme sözünü aldık.

İlimiz genelinde yaşanan sel felaketlerinin yaralarını sarmak için Giresun Valiliğimize 130.000.000TL ödenek aktarılacak. Belediyelerimizin ve İl Özel İdare Müdürlüğümüzün afet bölgelerinde yapmış oldukları çalışmalar İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’nın talimatıyla yapılan çalışma incelenecek, inceleme sonucunda meydana gelen hak ediş ödemeleri Giresun Valiliğimiz koordinesinde ödenecek. Böylelikle yaşanan felaketin yaralarını sarmaya devam etmiş olacağız. İlimize hizmet noktasında tüm kurumlarımızla koordineli olarak çalışmalarımız devam etmektedir.

İlimizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Afad Başkanımız Kıymetli Hemşerimiz Okay Memiş’e çok teşekkür ediyorum. Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?