Tığlı’dan, Gülen şikâyeti

Tığlı’dan, Gülen şikâyeti

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, TRT Diyanet’te yayınlanan ‘Tasavvuf Musikisi’ programını Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) şikâyet etti.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, TRT’nin Diyanet kanalında yayınlanan ‘Tasavvuf Musikisi’ adlı programda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in güftesini yazdığı ‘Bulanlar Hakkı Buldu’ isimli ilahinin söylenmesi kanlı darbe girişiminin bir numaralı sorumlusunu övdüğü ve örnek bir insanmış gibi gösterdiği gerekçesiyle RTÜK’e şikâyet etti.

Programın 22 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan bölümünde 15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişiminin mimarı olan Fetullah Gülen’in güftesini yazdığı ‘Bulanlar Hakkı Buldu’ isimli ilahinin televizyon kanalında gösterilmesinin ve seslendirilmesinin yayın anlayışına ve terörle yapılan mücadeleye aykırı olduğunu söyledi.

“PROGRAMIN YAYINLANMASI ÇOK MANİDAR”

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “TRT Diyanet kanalı tarafından bu bölümün bu kadar rahat, sorumsuz ve darbenin yıldönümüne yakın bir zamanda yayınlanması çok manidardır. Örgütün bir numaralı kişisi devletin kanalında nasıl ve hangi gücü arkasına alarak yer alıyor anlamış değiliz.” dedi.

Tığlı, “RTÜK’e yaptığı şikâyette TRT Diyanet’te yayınlanan programda, 15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcısı olan kişinin isminin gösterilmesi ve ona ait güftenin okunması darbeye dur diyen ve bu uğurda şehit olan TSK’nın onurlu askerlerine, emniyet mensuplarına ve vatandaşlarımızın anısına yapılmış bir hakarettir.

Şikâyetim uyarınca 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un ‘Yayın Hizmet İlkeleri’ başlıklı 8. Maddesi uyarınca, programın yayınlandığı TRT, TRT Diyanet ve sorumlular hakkında idari yaptırım uygulanmasını talep ederim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar