TIĞLI’DAN KURTULMUŞ’A ÖVGÜ,CANİKLİ’YE SİTEM

TIĞLI’DAN KURTULMUŞ’A ÖVGÜ,CANİKLİ’YE SİTEM

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un memleketi Ordu’nun İlçesi Ünye Limanı “konteynır limanı”olurken, AKP Grup Başkan Vekili 4.dönem milletvekilliği yapan Nurettin Canikli’nin memleketi Giresun’un limanı işlevsiz halde bekliyor…!

CHP GİRESUN İL BAŞKANI Necati TIĞLI, iktidarı eleştirdi.

Tığlı” 14 yıldır tek başına ülkeyi yöneten AKP Hükümeti verdiği sözleri tutmamaya devam ediyor. Giresun’a baktığımızda AKP’nin verdiği sözlerin havada kaldığını görüyoruz. Seçim vaadi olarak Giresunlulara sunulan “28 günde 28 proje”den eser yok. Giresun’un vitrini sayılan limanımız yıllardır işlevsiz halde. Kuş uçmuyor, kervan geçmiyor. Sanki liman değil de kaderine terk edilmiş bir arazi gibi. Özelleştirilen limanımız amacına uygun faaliyetlerde bulunmuyor. Sanki inşaat yapılacak bir alan gibi bekletiliyor. Hatırlarsanız; AKP Hükümetinin son dönem Ticaret ve Gümrük Bakanı olan Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, limanımızın “Gümrüklü Mobilya İhtisas Limanı” olacağını ilan etmişti. Bu sözün üzerinden aylar geçmesine rağmen limanımızda böyle bir faaliyet göremedik. Oysa Giresun limanı konumu gereği önemlidir. Ulaşım konusunda önemli olan Eğribel’in tam faaliyete geçmesi durumunda limanımızın önemi bir kat daha artacak, doğuya, İç Anadolu’ya ve güneye daha da verimli ulaşım sağlayacaktır.

Kuşkusuz ulaşım her yönden önemlidir. Ulaşım medeniyettir. Ticaret ve kültür alışverişi büyük bir zenginliktir. Ulaşım gelişmemizde ekonomik ve sosyal yönden en önemli etkendir. O nedenle Giresun Limanı bir an önce amacına uygun şekilde faaliyete geçirilmelidir. Bakınız Ordu’nun Ünye İlçesindeki limanın “konteynır limanı” olması yönünde gelişmeler yaşanmaktadır. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un memleketi olan Ordu’da böylesi önemli hizmetler gündemdedir.

Belli ki siyasetçiler illerine, ilçelerine hizmet yapmanın gayreti içindedir. O halde bizim siyasetçiler de görev ve sorumluluklarının bilincinde olmalı, verdikleri sözleri yerine getirmelidir. Ordu’nun Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u varsa bizim de geçen dönem Bakan olan, şimdi ise bakanların üzerinde bir konuma sahip olan AKP Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli adında 4.dönem görev yapan bir milletvekilimiz vardır. Giresun halkı 14 yıldır AKP’ye oy vermekte, bu oyların karşılığında da hizmet beklemektedir. Liman başta olmak üzere verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Bu sözlerin takipçisi olacağımız gibi, şehrimizin ve insanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik talepleri de bıkmadan usanmadan dile getireceğimizin bilinmesini isteriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?