TOKİ, zenginlere göre mi daire yapar oldu?

TOKİ, zenginlere göre mi daire yapar oldu?

Türker’den, Yüksek Fiyatlı TOKİ Dairelerine Tepki

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun’da satışa çıkarılan TOKİ daireleri için istenen yüksek nakit satış fiyatlarının yanı sıra aylık taksitle almak isteyenlere sunulan çok yüksek bedeldeki aylık ödeme planına sert tepki verdi.

Başkan Türker, yayınladığı basın bildirisinde tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Gazetelere boy boy ilanlar verdiniz. İktidarınız ve yandaşlarınız tarafından talan edilen şehrimizin arsasına istihdama yönelik projeler yerine kat kat TOKİ binalarını diktiniz.

Adeta dalga geçercesine kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı dediniz. Kira öder gibi dediniz; 154 bin Lira ile 254 bin Lira değer biçtiğiniz dairelerden aylık 800 Lira ile 2100 Lira arasında aylık taksit ödemesini, bin bir umut ve kıt kanaat birikimleri ile bekleyen vatandaşlarımıza reva gördünüz.

Bizler bunları seslendirmeye başladığımızda; ‘Popülist politika yapıyorsunuz. Talepler tavan yaptı’ dediniz.

Yapılan başvurular neticesinde ne kadar haklı olduğumuzu insanların alım güçlerinin birikimlerinin bu fiyat ve taksitlere yetmediğini gördük.

2+1 286 konut için 161 başvuru ve 3+1 306 konut için ise yapılan 117 başvuru bunun en acı cevabı olmuştur. Başvuru sayısı % 50’yi dahi bulmamıştır.

TOKİ sizler için bir ticari kuruluş olabilir, hatta danışıklı dayanışmanızın kaynağı, gelir kapınız… Ancak bizler için zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalışan, ufak da olsa alın ter birikimlerini gelecek adına değerlendirmeye çalışanların umut kapısıdır.

Ülkemizin diğer illerinde uygulanan projelere biçilen fiyat değerine, arz talep dengesine baktığımızda ve bunları şehrimizde uygulanan bu emsal değerler ile karşılaştığımızda açıkça şunu söylüyoruz.

BASİRETSİZ SİYASETCİLER, SAHİPSİZ GİRESUN !!!”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?