“TORUN SEVGİSİ”

“TORUN SEVGİSİ”

Durduk yerde aklıma asılı kalan mesele kalbimi cızırdattı.

Çoğunuz hatırlarsınız bu şarkının sözlerini;

“parayla saadet olmaz”

Maalesef artık bal gibide parayla oluyor her şey.

Bazen ;uluorta parayı bulan Lidyalılara çakıyorum en güzelinden. İnsan kölesi olacağı “nesneyi” neden bulur diye.

Para araç olmaktan öte amaç yolunda ilerledikçe bozulduk.

Şimdilerde merakla beklediğim  ;

Dedeler ,anneanneler ,babaanneler  ve torunlar

Devletimiz söz verdi . Torununa bakan büyüklere teşvik olarak 450 Tl. gibi bir ücret verecek .

Bana ürkütücü geliyor.

Bir tutam bal ile birbirinizi sıkı sıkı sevin diyor.

Bu parayı alabilmek içinde şartlar gerekiyor. Tut ki şartlar uydu. Hem anneanne hem de babaanne için . Tercih hangisi olacak. Galiba anneanneler olur. Bu durumda ileride benim böyle bir şansım yok. Yaşıtlarıma ve yaş üstüme seslenmek istiyorum. Hani şunu söylemeden geçemeyeceğim  bu parayı Devletimizin kasasına geri iade edelim.

Para ile torun sevilmez.

Para ile torun bakılmaz.

Eğer bakarız diyorsanız nerede kaldı torun sahiplerinin söyledikleri.

Torun evladın nemasıdır sözleriniz.

Söz torundan açılmışken sizlere bir dedenin  torunu için verdiği sevgi dolu bir spor öyküsünden bahsetmeliyim.

Dede Cemil bey emekli olmasına rağmen halen bir çok yönetimde aktif görevdedir. Başarılı bir insan diyorum çünkü bir taraftan akrabam sayılır. Memuriyetinin çoğunluğu bizim ilde geçmiş. Şimdi memleketi komşumuz olan Ordu’da ikamet ediyorlar. Torunu Melek Naz dünyalar tatlısı bir prenses.

Dede Cemil bey torunu daha sağlıklı olsun diye haftada 1 kez  spor yapmasını ister . Ve kendisinin de çok sevdiği ama oynayamadığı bir spor dalı olan tenisten yanadır. Kızı ve damadı  dedenin bu isteğini kırmazlar . Melek Naz artık  tenis kortundadır. 2013 yılında yani 9 yaşında Melek Naz profesyonel  olarak kortlarda boy gösterecektir. İlk karşılaşmasında hiç galibiyet alamamış olsa da aile tam destek yola devam . Aynı yıl çıkmış olduğu 2. Maçında 9 yaş gurubunda Ordu 2.si olarak kürsiye çıkacaktır. Sporun faydaları ve başarının getirdiği madalya ile gerek dede gerek anne –baba Melek Naz’a daha çok destek vererek haftada 1 olan antrenman 3 çıkacaktır. Dedenin keyfine diyecek yoktur. Zaman zaman bu başarıyı sosyal medyadan bizlerle paylaşmaktadır. Geçenlerde Melek Naz’ı Altaş TV de antrenörü ile izlerken gurur duymamak elde değildi. Melek Naz tenisinde kazandırdığı bir zarafet ile   derslerin de başarılı , arkadaşları arasında ise sevilen bir kişi olur. 2014 yılında kendi yaşının üstünde katıldığı müsabakalarda 4 İlde 1.lik alınca Melek Naz artık madalya canavarı olma yolunda hızla ilerlemektedir. Dede mutluluktan mest keyfine diyecek yok. Başarı çıtası yükseldikçe antreman sayısı haftada 6 güne çıkar. Ve dedenin teşviki ile başlanan tenis ,Melek Naz artık  İller bir yana dursun Türkiye Kupası Seçme elemelerine kadar oynama  başarısını göstermiştir.

Şimdi bu dedeye torunu ile ilgileniyor diye teşvik vereseniz kabul eder mi ?

Yada para ile torunu sevmek ;

Yada büyükleri ile olsun diye anne ve babanın ağzına bal çalmak.

Bence aileleri birbirine düşürmekten başka bir işe yaramayacak.

Siz siz olun en güzel vaktinizi torunlarınızı sevmek ile geçirin . Bu tür faaliyetler içerisinde birlikte koşturun. Bırakın çocukları bakıcıları yada kreşler baksın. Ama sevmek için sizler hep yanında olun.

Cemil bey gibi dedeleri gönülden kutluyorum…

Çünkü; Melek Naz MARANGOZ  yapmış olduğu müsabakalarda kürsüde 1 numara olmuştur.

Yolun açık madalyan bol olsun prenses.

Coğrafyamız yine beyaza büründü ,çoluk çocuk, torun torbalar ile hoş vakit geçireceğiniz bir gün olsun. ….saygı ve sevgilerimle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?