TOSUNOĞLU VARSA, SORUN YOK

TOSUNOĞLU VARSA, SORUN YOK

Eğitim öğretim değerlendirme toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın Başkanlığında, 17 Şubat Pazartesi günü yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda saat 15:30’da düzenlenen eğitim öğretim değerlendirme toplantısına; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.
Toplantıda, 2019–2020 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen faaliyetlerin genel bir değerlendirmesinin ele alındı. Vali Sarıfakıoğulları, toplantıya katılan kaymakam ve müdürlerden, LGS ve YKS hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi.
Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılmasını isteyen Vali Sarıfakıoğulları, öğretmen ve öğrencilerin proje, yarışma, çalştay vb. faaliyetlere katılımlarının teşvik edilmesi, okul güvenliği sağlanması amacıyla KGYS çalışmalarına, okul içi ve çevresindeki iş sağlığı ve güvenliği denetim ve faaliyetlerine devam edilmesi, özel güvenlik görevlilerinin görevlerini titizlik ve hassasiyetle yerine getirmeleri için gerekli tedbirlerin alınması talimatı verdi.
Vali Sarıfakıoğulları, öğrencilere yönelik güvenli internet kullanımı, trafik ve çevre bilincinin kazandırılması yönünde çalışmalar yapılmasını da isteyerek; kantin ve yemekhaneler ile pansiyonların denetimleri, taşımalı eğitim araç ve yemeklerinin denetimleri, öğrenci devamsızlığının azaltılması çalışmaları ile bağımlılıkla mücadele faaliyetlerine devam edilmesi başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde en üst düzeyde hassasiyet beklediğini kaydetti.
İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, il geneli eğitim öğretim durumu, hedefler, yürütülen ve planlanan faaliyetler konusunda bilgiler sunulduğu toplantıda; ilçe milli eğitim müdürleri tarafından, ilçelerimizdeki LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, uygulanan projeler, okullaşma ve devam-devamsızlık oranları, eğitim öğretim verileri başta olmak üzere yapılan çalışmalara dair ayrı ayrı sunumlar gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?