Ufukta seçim mi var?

Ufukta seçim mi var?

Anket firmalarının Giresun’da sahaya inmesi ve kulislerde konuşulan isimler dikkat çekiyor.

Erken seçim yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken,İktidar partisi AK Parti’nin Giresun’da anket yaptırdığı ortaya çıktı.

İlimizin değişik esnafları ve halk ile birebir görüşmelerde bulunduğu öğrenilen anket firmasının değişik sorular yönelttiği öne sürülüyor.

ANKETTE NELER SORULUYOR?

Anket firması yetkililerinin, mevcut milletvekillerinin performansı dışında kimi belediye başkanı ve milletvekili görmek istediklerini de, vatandaşlara sorduğu bilgileri geliyor.

KONGRE Mİ OLACAK?

Diğer yandan AK Parti’de il ve ilçe kongreleri için yeni bir takvim belirlendiği iddiaları da siyasi kulislerde konuşuluyor .İddiaya göre söz konusu parti tüm illerde kısa süre içinde kongre yapıp teşkilatlarını yenilecek..

BOZBAĞ VE YILMAZ İSMİ DE VAR

Diğer yandan bir önceki yerel seçimde rekor aday adayı çıkaran AKP’de belediye başkan adaylığı için değişik yeni isimlerin de adı geçiyor..Giresunspor’u iflastan alıp zirveye çıkaran Mustafa Bozbağ’ın ismi de Belediye Başkanlığı için geçmeye başladı.Fakat Bozbağ’ın siyasete sıcak bakıp bakmadığı bilinmezken, Bozbağ’ın adaylığı halinde AKP’nin toplumun tüm kesimlerinden çok ciddi oy alabileceği yorumları yapılıyor

Bazı Giresunlular ise”Sayın Bozbağ diğer zengin aile evlatları gibi halktan uzak değil.Toplumun tüm kesimiyle kardeş gibi.Giresunspor’u hiçbir zaman kavga ortamına çekmedi.Demek bu işler kavgasız ve tamamen kardeşçe olabiliyormuş.Giresunspor’u idare eden zaten herkesi idare eder.Keşke bu tür kişiler siyasete hiç girmeyip kulübü çok uzun süre bırakmasalar.Fakat kulislerde 3 kişiden ikisi bu ismi konuşuyorsa demek yeni dönemde ilginç şeyler var..Sayın Canikli ile çok iyi diyalog kurup ilin kaderi değiştirilebilir.Tabi son karar kendisinin”diye konuştular.

Ak Parti’nin Osman Öden,Ayhan Akten ve Bozbağ dışındaki isimlerle CHP’yi zorlamasının zor olduğu öne sürülüyor..Çünkü bu isimlerin halkta çok ciddi karşılığı bulunuyor..Siyasete dönmesi halinde Ali Tütüncü’nün de seçim alabileceği yorumları yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?