Üniversitede işçilere mobing var mı?

Üniversitede işçilere mobing var mı?

Rektör Coşkun,taşeron işçilerle tartışmalara açıklık getirdi

 

Haber:Serap Cantürk

GRÜ Rektörü Profesör Doktor Cevdet Coşkun, son günlerde taşeron işçilerine yönelik mobing iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Rektör Coşkun, 30 haziran 2016 tarihi itibariyle 6656 sayılı kanunun 9.maddesini uygulamaya sokmak durumunda kaldıklarını ifade ederek, bugüne kadar temizlik personeli olarak sözleşmeleri olan işçilerin farklı işlerde çalıştırılmasının mümkün olmadığının  kanun hükmünde açıkça belirtildiğini söyledi.

Bazı çevreler tarafından mobing olarak nitelendirilen durumun aslında kanunun yerine getirilmesinden ibaret olduğunu savunan Rektör Coşkun, amaçlarının kimseyi zor durumda bırakmak olmadığını vurguladı.

GRÜ Rektörü Profesör Doktor Cevdet Coşkun, temizlik personeli olarak işe alınan fakat büro işlerinde istihdam edilen taşeron işçilerin temizlik işlerine yönlendirilmesi ile, bu çalışanların birimlerinde yaptıkları işlerinde sekteye uğradığına dikkat çekerek, bu kanunu  uygularken, üniversitedeki işlerinde yavaşladığını dile getirdi.

Rektör Coşkun, Giresun Üniversitesi bünyesinde büro işlerinde çalıştıracak işçi konusunda sıkıntı yaşandığını ve bu anlamda da olumsuzluklar oluştuğunu ifade ederek, bu birimler için henüz bir kadro açılmadığını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?