Vali Karahan, Demokrasi Nöbetinde

Vali Karahan, Demokrasi Nöbetinde

Vali Karahan “Giresun Seninle Gurur Duyuyor” Sloganlarıyla Karşılandı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Giresun Atatürk meydanında nöbet tutan vatandaşlara destek olmak için 20 Temmuz akşamı da meydanda vatandaşlarla buluştu.

Beraberinde; Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J.Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ile birlikte Atatürk Meydanına gelen Vali Karahan, halkın arasına karışarak bu kutlu nöbetlerine destek verdi.

Meydana gelişi sırasında yine her zaman olduğu gibi vatandaşların büyük sevgi gösterileri ve “Giresun seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılanan Vali Karahan, meydanda toplanan halkı selamlayarak, tarihe tanıklık eden bu demokrasi ve milli irade nöbeti anısına, meydanda açılan hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazarak, halka hitaben bir konuşma yaptı.

Vali Karahan bir kez daha bu onurlu ve kararlı duruşları nedeniyle Giresun halkına teşekkür ederek “Giresunlular Milli İradenin yanında saf tuttular, safları sağlam tuttular. Allah’ın izniyle bu güne kadar hiçbir sarsıntıya uğramadan dimdik ayaktalar. Kendilerine ancak biz muhabbetimizi, hürmetimizi bildiririz. Bizde sizlerin arasında olmaktan, sizlerin Valisi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile yine bir kez daha ifade ediyorum. Nöbetinizin mukaddes olduğunu biliyoruz. Allah kolaylıklar versin. Biz biliyoruz ki vatan nöbetindeki bir dakika, birkaç bin yıllık nafile ibadetten daha evlaymış. Onun için sizde bu şuurla buradasınız. Bu günler geçecek. İşin doğrusu bir şey kalmadı. Ama bu da bize büyük bir ders olsun. Dikkat edelim. Dostumuzu düşmanımızı iyi tanıyalım. Yakınımızdakini, güvendiğimizi, sırdaşımızı iyi tanıyalım” dedi.

Vali Karahan’la birlikte Atatürk Meydanında demokrasi ve milli irade nöbeti tutan vatandaşlara destek olmak üzere alanda bulunan önceki dönem Giresun Milletvekilleri Ali Temür ve Hasan Aydın, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Memur-Sen İl Başkanı Sami Şimşek ile bazı sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de halka hitaben gösterdikleri bu dirayetten dolayı kısa birer teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından meydanda toplanan vatandaşlarla bir süre oturarak sohbet eden Vali Karahan’a vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve sevgi gösterisinde bulunulurken, vatandaşlar Vali Karahan’la hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

 

Demokrasi ve Milli İrade nöbeti tutan vatandaşlara destek vermek için Atatürk Meydanına gelenler arasında; Vali Hasan Karahan, önceki dönem Giresun Milletvekilleri Ali Temür ve Hasan Aydın, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J.Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, daire amirleri ve kamu çalışanları, sendika ve STK temsilcileri de yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?