VALİ SERDENGEÇTİ HIZLI BAŞLADI

VALİ SERDENGEÇTİ HIZLI BAŞLADI

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.Göreve başladıktan sonra hemen sahaya inen Serdengeçti ,şehit ailelerini ise unutmadı

Göreve başladıktan sonra ilk ziyaretini Şehit ailesine yapan Vali Serdengeçti, 22 Ağustos Salı günü gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerinde de Şehit ailelerini ziyaret ederek, taziye dileklerinde bulunup acılarını paylaştı.

ŞEHİT J. UZM. ÇVŞ HALİL DOBOĞLU UNUTULMADI

Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketinde, Tirebolu-Doğankent karayolu üzerinde çöken menfezden Harşit Çayına düşerek Şehit olan 5 Jandarma personeli ve bir iş makinası operatörünün anma programına katılan Vali Serdengeçti, program sonrasında Tirebolu ilçesi Demirci Mahallesi’nde ikamet eden Şehit J. Uzm. Çvş Halil Doboğlu’nun ailesini ziyaret etti.

Şehit J. Uzm. Çvş Halil Doboğlu, 07.11.1993 tarihinde Siirt-Pervari-Ekindüzü mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca çıkan silahlı çatışmada şehit olmuştu.

Devlet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirten Vali Serdengeçti, Şehidimizin ailesine Türk Bayrağı ve çiçek hediye etti.

Ziyarette Şehit J. Uzm. Çvş Halil Doboğlu ve tüm Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak dualar edildi.

Vali Serdengeçti’nin bir süre sohbet ettiği Şehit ailesi, ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Vali Serdengeçti, ziyaret sonrasında; “Bugün aldığımız her yeni nefes, zamanında birilerinin verdiği son nefes sayesinde… 1993 yılında şehit düşen J. Uzm. Çvş. Halil Doboğlu’nun değerli ailesini ziyaret ederek hayır dualarına talip olduk. Cenab-ı Hak makamını alî eylesin” dedi

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ İSMAİL KEFAL’İN KABRİNE ZİYARET

Vali Serdengeçti, Doboğlu ailesini ziyaretinin ardından 15 Temmuz Şehidimiz İsmail Kefal’in Tirebolu ilçesi Karademir köyündeki mezarını ziyaret etti.

İstiklal mücadelemizi taçlandırarak, milli birlik ve beraberliğimiz için canını ortaya koyan Şehit İsmail Kefal, Karademir köyünde aile kabristanlığında bulunan mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunarak dualarla anıldı.

Kefal’in kabri başında dua ederek karanfil koyan Vali Serdengeçti, duygularını; “15 Temmuz şehidimiz İsmail Kefal’i mübarek kabri başında hayır ve tazimle yâd ettik. Demokrasi, vatan ve millet uğruna o karanlık geceyi namerde dar eden tüm kahramanlarımızdan Allah razı olsun” sözleriyle ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe teşebbüsünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak meydanlara inen Şehit İsmail Kefal, halkın iradesi ve demokrasiye sahip çıkmak için gittiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde tankların geçişine dur demek isterken tankın namlusunun başının sağ yanına çarpmasıyla şehit olmuştu.

KUZEY IRAK’TA ŞEHADETE EREN P. SÖZ. ER İSMAİL ÜNAL’IN AİLESİNE ZİYARET

Vali Serdengeçti ayrıca  Tirebolu ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Espiye ilçesine geçerek Şehit Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın Boncukcu Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti Şehidimizin ailesiyle samimi bir şekilde buluşarak onların acılarını paylaştı. Tüm Şehitlerimizin kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını anarak, Şehidimizin ailesine Türk Bayrağı ve çiçek hediye etti. Ayrıca Şehit ailelerinin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması ve yanlarında oldukları mesajını iletti.

Şehit ailesi  de Vali Serdengeçti’nin bu anlamlı ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederek Serdengeçti’ye Şehitlerimize ve ailelerine verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ilettiler..Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?