Vali’den tarihi müjde: ‘iki tane kanser doktoru geliyor’

Vali’den tarihi müjde: ‘iki tane kanser doktoru geliyor’

Kanser hastalarının başka illerdeki  hastanelere sevki konusunda rekora doğru koşan Giresun’da bu tarihi sorunun çözümü için müjdeli haberler gelmeye başladı.

Vali Sarıfakıoğulları, 2 tane onkoloji (Kanser) doktorunun Giresun’a atandığını belirterek yüreklere su serpti.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Diş Hekimliği Fakültesi’nin bina sorununun çözümü için gerekli adımları atacaklarını söyledi.

Kanser hastalarının, başka illere sevkinin azaltılması için iki doktor ataması yapıldığını belirten Sarıfakıoğulları,”Doğum Hastanesi binası ,başka bir kuruma verildi.Diş Hastanesi binası mevcut.Fakülte ile bu bina arasında afilisyon tipi bir çalışma olup olamayacağına bakacağız.Şu an net bir şey diyemem.”dedi.
Basın mensupları ile bir araya gelen Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, yaşanan terör olaylarının ardından yayla sakinlerini uyararak “Boş evlerinizde gereksiz malzemelerinizi bırakmayınız” dedi.
Giresun ölçeğinde terör olaylarına karşı ek tedbirler alındığını ifade eden Sarıfakıoğulları, “Biz Giresun ölçeğinde güvenlik görevlilerimizle gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz. Özellikle yayla evlerinde gereksiz kullanmadığınız malzemelerin bulundurulmasını istemiyoruz. Bunu daha öncede kolluk kuvvetleri aracılığı ile ifade ettik yayla evlerinde kullanılmayan malzemelerin bulundurulmaması konusunda hassasiyet bekliyoruz. Bölgede aldığımız tedbirlere ek tedbirlerde getirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Kaçak yapılaşmaya göz yumamayız”
Yaylalarda kaçak yapılanmaya karşı başlatılan yıkımlar hakkında da konuşan Vali Sarıfakıoğulları, “Yaylalarımızın marka değerinin arttırılması konusunda hepimize görevler düşüyor. Bu konuda özellikle kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için gerek asayiş birimlerimiz gerek Özel İdare Genel Sekreterliğimiz çaba içerisinde. Eğer bu memleketin geleceğini düşünüyor isek kaçak yapılaşmaya hiçbirimizin göz yummaması gerekiyor. Örneği olmayan doğa güzelliklerine sahibiz. Bu potansiyelimizi harekete geçirebilmek adına yaylalarımızın kötü betonlaşmaya kaçak yapılaşmaya kurban gitmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?