Yağlıdere Şehidine Şahitlik Etti

Yağlıdere Şehidine Şahitlik Etti

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Kul evladımızı hayattan kopardılar.

Her gün 2-3 şehidin eşinin, babasının, annesinin, evladının, kısacası ülkemin yüreğinin tam ortasına kor düşüyor. Yürekler yanıyor, o acıların tarifi yok.

Şehidimizi cennete uğurlama törenine mazeret aramadan katılan her Giresunlu gibi ben de katıldım…

Türkiye’nin yaklaşık 30 yıllık terörle mücadelesinde ilk kez Yağlıdere‘ye şehit geliyor..

Yağlıdere’de bugün farklı bir gündü. Adeta Giresun Yağlıdere’ye taşınmıştı. Şehidini uğurluyordu.

Minarelerde dalgalanan Ay-Yıldızlı Bayraklarla Uğurladı.

Belediye hoparlörlerinde Kur-an kerim edalarıyla, tekbir ve salat-ı selamların terennüm edildiği bir merasim!

Yaşlısı genci iktidar muhalefet bir bütündü Yağlıdere!

Yağlıdere ilçesi Şehidini son yolculuğuna Mahşeri kalabalıkta !

10 binler,20 binler uğurladı,yiğit evladını, şehidini.

Öyle televizyon başında oturmakla, cenazeye katılmakla, cenazede görüneyim diye çelenk yaptırmakla, fotoğrafa gireyim diye ön safta durmakla olmuyor, olmuyor.Durdurun terörü.!

Mecliste  dokunulmazlıklara dokunun artık .TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğu yerine getirmelidir.

Yeter artık! Anaların yüreğine düşen ateşi söndürün. O acıyı tatmak için yaşamak lazım.

Yürekler yanmasın şehitlerimizin temiz kanında kirli parmağı olan bölücü bir terör örgütü var. Eğer biz şehitlerimizi sadece kadere bağlarsak, bu tam doğru olmaz. İçimizi kuşatan hain bir yapı var,

Türkiye’nin kaderi bu olamaz…

Yürekler yangın yeri olmuştur. İlimizde bir ayda üç Yiğit evladımız şehit olmuş,  Türkiye’ye, Giresun’a, Eynesil, Espiye ve Yağlıdere ilçelerimize şehit ateşi düşmüş, Millet olarak yüreklerimiz yanmıştır.

“Bekirler, Buraklar, Süleymanlar bizim yiğitlerimiz evlatlarımız, şehitlerimiz Yağlıdere şehidine sahip çıktı. Şahitlik etti.!Bu açıya yürek dayanmaz.   Tekbirlerle Salavatlarla Kuran tilavetleriyle semalarda dalgalanan yankılarla  Pazar Yeri’nde toplanan binlerce  şehit sevdalısıyla uğurladık!

Yağlıdere ilçemizin Sınır Köyü’nde şehidi yüce makamına  yüzlerce araç konvoyu ve insan seli ile uğurladık. Mekanın cennet olsun şehidim.!

Vasiyet yazmış ‘’ŞEHİDİMİZ’’, Allahın vergisi duygusuyla yiğitçe, mertçe şehit olursam diye!

Şehit olacağı kalbine mi düştü? İman gücünü ortaya koydu. Bu vasiyette ‘Şehitler ölmez Vatan bölünmez çeşmesi yapılsın’

Sayın yetkilerimizden şehitlerimizin son arzusunu yerine getirilmesini bekliyoruz!

‘’Al bayrak taşıyarak geldikleri görev yerlerinden Al bayrakla gidişe bir dur deyin artık.’’

Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu alçak PKK’lı hainler asla emellerine ulaşamayacaklar. Şehitlerimizin katilleri bulunup, bu alçakça saldırının hesabı, teröristlerden mutlaka sorulmalıdır.

Söz konusu alçakça saldırıda şehit olan yiğit vatan evladı!  Süleyman KUL kardeşimiz ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli  Ailesi’ne, yakınlarına, silah arkadaşlarına, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza sabır ve metanet diliyorum”

  ŞEHİDİMİZİN VASİYETİ ….

“Eğer şehit olursam kanlı bedenimi doğup büyüdüğüm Sınır köyü Pelitlik Mahallesi’ndeki köy evimizin önüne koyun. Yaylaya giden yolun kenarına bir çeşme yapılsın istiyorum. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ çeşmesi olsun adı. ‘Silah namustur’ Ali Kul abim; zati tabancamı taşıma veya bulundurma ruhsatı ile kendi şahsına al. (Sarsılmaz T1102-15T01303 seri no’lu silah). O artık senin namusun olacak. Canım annem ve babam, can ciğer kardeşlerim üzülüp isyan etmeyin sakın. Sadece başucumda sağ elinizle bozkurt yapın. Çünkü Süleyman kimseye esir olmadı. Bozkurt yaparak hür yaşadı ve adam gibi ölecek”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?