YAKAR GİBİ KAÇ BAŞKAN VAR?

YAKAR GİBİ KAÇ BAŞKAN VAR?

İlk dönemi olmasına rağmen üstün bir belediyecilik gayreti ortaya koyan Yakar’ın Türkmenler için devreye girmesi örnek oldu.

Ağır bombardıman ve saldırı altında savaş halinde olan Bayırbucak Türkmenlerine bir yardım elide Bulancak Belediyesi’nden geldi. Bu konuda ilçede ki bazı sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla bir kampanya düzenleyen Bulancak Belediyesi, ilk olarak 1 tır dolusu unu dualarla yola çıkardı. Bulancak Sarayburnu Camii önünden dualar edilerek gönderilen Tır’ın İHH aracılığı ile Türkmen soydaşlarımıza iletileceği belirtildi.

Yakar “Kardeşlerimiz yalnız değildir”

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir” düsturu doğrultusunda, ağır saldırı altında olan Türkmen kardeşlerimize el uzatmaya çalışıyoruz. İlk olarak bir tır unu yola çıkardık. Yine Belediyemiz öncülüğünde ve bazı sivil toplum örgütlerinin desteği ile bir kampanya başlattık. Kumanya, su, giysi vs. gibi yardım malzemeleri konusunda vatandaşımızın inanılmaz bir talebi var. Belediyemiz ve tüm depolar dolup taşıyor. Allah yardımsever milletimizden razı olsun. Bundan sonrada yardımlar konusunda elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?